Home , Haberler , NÜRNBERG’de GENEL KURUL

NÜRNBERG’de GENEL KURUL

NÜRNBERG|07.02.2022| ATİF’in Nürnberg’deki derneği Dialog der Kulturen 8. Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Üye çoğunluğunun sağlanmasından sonra, Dernek Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Tufan Göksu’nun okuduğu bir şiirle başlayan genel kurul, sınıf mücadelesinde hayatını kaybeden devrimciler için bir dakikalık saygı duruşuyla devam etti.

Yönetim kurulunun hazırlayıp sunduğu faaliyet ve mali raporlar okunup tartışıldıktan sonra denetim kurulu raporu okundu. Denetim kurulu raporundan sonra, oy çokluğu ile faaliyet, oybirliği ile mali rapor ibra edildi.

Verilen aradan sonra yeni yönetim ve denetim organları seçildi.

Dilek ve temenniler bölümünde ise bir çok konuda görüşler belirtilip yeni yönetime faaliyet temennilerinde bulunuldu.

Enternasyonal Bündnis’in, ATÌF işçi komitesinin de bileşeni olduğu Devrimci Cephe çalışmasının, ADGB’nin, 8 Mart ve 1 Mayıs Bündnis’i gibi içinde yer alınan ortak çalışma alanlarının daha da aktiflestirilmesi için temenniler yapıldı.

Dernek eşbaşkanı Tufan Göksu yaptığı konuşmayla geleceğe ilişkin öneriler de bulundu ve bunları kısaca özetlersek; „Bu karanlık günlere karşı, devrimci dostlarla omuz omuza mücadele yürütmek gerekiyor. Kapitalizmin yarattığı bireyciliğe ve tüketim kültürüne karşı toplumsallaşmamız ve kolektif emeği büyütmemiz gerekiyor. Grupçuluğu bir kenara bırakıp birlikte kazanmanın yollarını inşa edelim. Umudumuzu her zaman diri tutalım ve umudu büyütelim.“ dedi.Uzun yıllar sonra ATÌF ve AGİF’li üyelerin birlikte yönetim ve denetim organlarında yer alması, Bir-Kar’lı üyenin divan başkanlığı yapması genel kurul katılımcıları tarafından olumlu karşılandı. Birlikte mücadele yürütmenin ve birlikte kazanmanın önemine değinilen son bölüm den sonra tüm katılımcılar Gündoğdu marşıyla genel kurulu sonlandırdılar.