Home , Genel , Damatla İlgili Haberlere Erişim Engeli Haberine De Erişim Engeli

Damatla İlgili Haberlere Erişim Engeli Haberine De Erişim Engeli

Haber Merkezi | 21.02.2020 | Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engelinin haberlerine de erişim engeli getirildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engeli haberine de erişim engeli getirildi. Erişim engeli getirilen onlarca internet sitesi arasında evrensel.net’in haberi de bulunuyor.

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği 21 Şubat tarihli kararını Berat Albayrak’ın talebi üzerine aldı. Söz konusu karar ile Berat Albayrak’ın, Kanal İstanbul güzergahında yer alan yaklaşık 13 dönümlük araziyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeyi duyurduğu 2011 yılından bir yıl sonra satın aldığı yönündeki iddialara yer veren haberlere getirilen erişim engeli haberlerine erişim engeli getirildi.

Karar gerekçesinde, „Talebe konu yayınlar incelendiğinde ise hakaret ve kişilik haklarını zedeleyici beyanlarda bulunulduğu, yayının içeriği sunuş şekilleri dikkate alındığında basın ve düşünceyi yayma hürriyeti olarak değerlendirilemeyeceği, hakaret içerikli ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde beyanların bulunduğunun açık olduğu, somut olayda yargıya intikal etmiş ve yargılaması devam eden davalarda sırf karşı tarafı toplum nezdinde küçük düşürmek ve bu şekilde yargılamayı etkilemeye çalışmak saiki ile hareket edildiği haber alma verme, yorum ve eleştiri ile ifadelerin, ifadeyi açıklama hürriyetleri kapsamında kalamayacağı anlaşılmakla itirazın kabulüne karar vermek gerekmiştir“ denildi.

ETHA

scroll to top