Home , Avrupa , Nato ‘’Güvenlik Zirvesi’’ Münih’te protesto edildi!

Nato ‘’Güvenlik Zirvesi’’ Münih’te protesto edildi!

18 Şubat günü Münih’te yaklaşık 2000 kişinin katılımı ile Nato “Güvenlik Zirvesi“ protesto edildi. Saat 13.00’de Karlsplatz’da başlayan protesto mitinginde devrimci demokrat örgüt ve bireyler yerlerini aldı.

Miting alanında yapılan konuşmalarda emperyalistlerin dünya halkları üzerinde uyguladığı politikalar teşhir edilirken Münih’te “TKP/ML yöneticisi olma“ iddiası ile Nisan 2015’den bugüne tutuklu bulunarak davaları devam eden 10 devrimci hakkında bir açıklama okundu.

Saat 13:45 civarında yürüyüşe geçilirken polisin yürüyüşe katılacak grupları engelleme çabasından dolayı yürüyüş çembere alınan katılımcılar için iki kere durduruldu. Marşlar, danslar, konuşmalar ve sloganlar ile canlı ve ilgi çeken bir yürüyüş gerçekleşti.

Yürüyüş güzergahında ara ara provokasyonlar yaşansada provokatörler başarıya ulaşamadı. Münih polisinin kendi bilgileri doğrultusunda 4200 kolluk gücü protesto yürüyüşü için eylem güzergahında bulunurken yürüyüşcülere gelen sözlü saldırılarada polisin müdahalede bulunmadığı gözlemlendi.

Marienplatz’da saat 16 civarında kapanış konuşması ile yürüyüş sonlandırıldı.

scroll to top