Anasayfa , Avrupa , Londra’da Protestoya Davet

Londra’da Protestoya Davet

LONDRA |19-01-2014 | 18 Şubat Cumartesi günü İngiltere’de faaliyet yürüten birçok Türkiyeli ve Kürdistanlı demokratik kitle örgütünün, inanç kurumlarının ve yerel derneklerin ortak mücadele platformu olan Britanya Demokratik Güç Birliği Platformu tarafından Kırkısraklılar Dayanışma merkezinde basın açıklaması yapıldı.

Platform adına okunan basın açıklamasında, Türkiyeli toplumun İngiltere’de yaşamış olduğu göçmenlikten kaynaklı sorunlara, özellikle de çeteleşme ve yozlaşmaya karşı mücadele için kurulan ‘Gençlik Gelecektir Geleceğimize Sahip Çıkalım’ platformunun kurulmasından bu yana yapılan çalışmalara ve bu platformun devamı olan Britanya Demokratik Güç Birliği platformunu doğuran koşullara değinildi.

Ayrıca geçen yıl Ocak ayında Paris’te katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez ’in katledilişinin 1. Yıl dönümünü vesilesiyle düzenlenen yürüyüşe katılmak için Paris’e giden birçok yurtseverin sınırda İngiliz polisinin insanlık dışı uygulamasına maruz kalındığı ifade edildi. Devletin bu tavrını protesto etmek için ve polisin birçok çete ve uyuşturucu tacirine göz yummasını protesto etmek için 25 Ocak Cumartesi günü saat 16.00 da Stoke Newington Polis karakolu önünde olacak eyleme tüm devrimci, demokrat ve yurtsever kitleye çağrıda bulundu.

Londra’da Protestoya Davet

Londra’da Protestoya Davet