Home , Haberler , Dersim’de Köy Çalışmaları Coşkuyla Devam Ediyor

Dersim’de Köy Çalışmaları Coşkuyla Devam Ediyor

IMG_9042Dersim Festivali Köy Çalışmaları Basın ve Yayın Komisyonunun paylaştığı haberi bir bütün olarak yayınlıyoruz;

„Kitlelelerden öğrenme pratiğimizle yola çıktığımız çalışmalarımız tüm coşkusuyla sürmekte. 3. ve 4. Günlerde Hozat Merkez ve köyleri ve Pertek’in bazı köylerinde çalışmalarımız iki grup halinde gerçekleşti. Köylülerle gerçekleştirdiğimiz sohbetlerde gündeme dair tartışmalar yürütülerek nabız yoklandı.

Çalışmalar esnasında Hozat Merkezinde sesli ajitasyon ve propagandalarla esnaf ziyareti ve yayın dağıtımı gerçekleşti. Kitleler bizi coşkuyla karşılarken sloganlara eşlik edildi. Aynı zamanda Partizan ve Yeni Demokrat Gençlik İmzali “SURUÇ ‘ un hesabını AKP ve DAİŞ’ten soracağız” ve “ SURUÇ unutulmayacak”  yazılı ozalitler ilçe merkezine asıldı. Birebir gerçekleşen sohbetlerde çalışmalarımızın kitleler nezninde doğruluğu ve meşruluğuyla bir kez daha karşı karşıya kaldık. Faaliyetin ve mücadelenin dahada  yükseltilmesi talep edilirken önümüzdeki süreçte birlik, mücadele ve zafer şiarıyla yolumuza devam edeceğiz. Merkez çalışmaları dönüş güzergahında ajitasyon ve sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşle sonlandırıldı.

Köy ziyaretleri sırasında köylüler ile son süreçteki pratik faaliyetler ve genel gündem ele alınırken köylülerin faaliyetçilerimizi sahiplenmesi gözlemlendi. Bu bakış açısı ile de faaliyetçilerimizde köylülerin sorunları konusunda aynı sahiplenme ruhunu gösterdi. Sorunlarının çözümünün mücadelemizle geleceğine güveniliyordu.

Aynı zamanda köylülerin merak ettiği konuların başında işbirlikçi ajan Ali Doğan Firik’in cezalandırması gelirken yapılan eylem selamlandı. Köylüler hiçbir halk düşmanının cezasız kalmamaması gerektiğini vurguladı. Aynı zamanda Köylülerin Suruç’ta  katledilen 32 siper yoldaşımızın ideallerinin mücadelemizde yaşayacağına inançları tam. Bu katliama misilleme olarak Amutka Karakolu’na gerçekleştirilen eylemin ve hesap sorma bilincinin kitlelerde yaratmış olduğu etki ve coşku ile köy çalışmalarının devam edeceğini görmekteyiz.

 

Festival Çalışmaları Basın ve Yayın Komisyonu“

scroll to top