Home , Avrupa , Münih Mahkemesi Önünde Eylemler Devam Ediyor

Münih Mahkemesi Önünde Eylemler Devam Ediyor

MÜNİH|23.06.2018|Münih`li Komünistler Davası sürerken, davanın görüldüğü Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi önünde her ay bir dayanışma eylemi düzenleniyor. Önceki gün gerçekleştirilen eylemde de, Münih tutsakları ie dayanışma üzerine konuşmalar yapıldı.

Gerçekleştirilen dayanışma eyleminde ATİK (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu), MLPD (Almanya Marksist Leninist Partisi) ve Courage adına konuşmalar gerçekleştirildi. ATİK adına yapılan konuşmada tutuklu devrimcileri sahiplenmeye devam edeceklerini dile getirdi. Yunan devleti tarafından rehin tutulan ve Türkiye’ye edilmesi son anda engellenen Turgut Kaya hakkında bilgilendirme yapan ATİK temsilcisi, tüm duyarlı kesimleri başta Turgut Kaya olmak üzere tüm politik tutsaklarla dayanışmaya çağırdı. Alman devletinin saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirten temsilci bu saldırılara mücadelenin meşru olduğunu, Alman polisi illede terörist arıyorsa Türkiye devletini yönetenlerin gerçekte terörist oldukların dile getirdi.

MLPD adına yapılan konuşmada Alman devletinin, demokratik kesimlere yönelik saldırgan tavırına dikkat çekti ve bu saldırılara karşı ortak mücadelenin geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.

Courage adına yapılan konuşmada, Gülaferit Ünsal’ın Alman devleti tarafından yargılandığı belirtildi ve ertelenen “cezasının” çekilmesi için bugün hapishaneye götürüldüğünü vurguladı. Courage temsilcisi Gülafer Ünsal ile dayanışma çağrısı yaptı.

scroll to top