Home , Haberler , Münih Eyalet Mahkemesinin Önünde Tutsaklarla Dayanışma Mitingi

Münih Eyalet Mahkemesinin Önünde Tutsaklarla Dayanışma Mitingi

MÜNİH | 16.12.2017 | Münih Eyalet Mahkemesinin önünde 15 Aralık Cuma günü devrimci tutsaklarla dayanışma mitingi düzenlendi.

Edi Bese Platformunun düzenlediği Tutsaklarla Dayanışma mitingi saat 11:30’da Münih Eyalet Mahkemesi önünde, devrimci, demokrat ve yurtsever kurum ve bireylerin katılımı ve ATİK eşbaşkanı tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı.

Eşbaşkan “Bugün mahkemede Sayın Müslüm Elma’nın dediği gibi alman emperyalizmi yoldaşlarımızı, arkadaşlarımızı ilegal bir şekilde dinleyerek TKP/ML üye ve yöneticisi olma iddiası ile delil oluşturmaya çalışmaktadır. Bu deliller uluslararası insan hakları sözleşmelerine aykırı bir şekilde yapılmıştır. ATİK olarak bugün burada düzenlenen mitingin örgütleyicisi olan Edi Bese platformuna teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz ki; Bu saldırıları ve yasaklamaları birleşik ortak mücadelemizle aşacağız.“ dedi.

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız mikronu alırken, devrimci ve demokratların üzerine düşen görevin birleşik mücadeyi güçlendirmek olduğunu vurguladı. Sözlerine “Biz başından beri bu arkadaşlarımızın Erdoğanın talimatı ile tutukladığını ifade ediyoruz. Almanya ve türkiye arasındaki tarihsel işbirliğinin biz çok iyi biliyoruz . Tüm dünyanın insani değerleri Ortadoğuda yoldaşlarımız tarafından korunmaktadır. “ diyerek devam etti.

ATİK, YDG, Yeni Kadın, Partizan, AvEG-Kon, Edi Bese Platformu, Verdi Jugend ve die Sozialistische Jugend gibi birçok devrimci, demokrat ve yurtsever kurum ve bireyin katılımı ile kitlesel bir miting oldu.