Anasayfa , Dünya , MLKP’li Ağırnaslı, Kobanê’de şehit düştü

MLKP’li Ağırnaslı, Kobanê’de şehit düştü

ağırnaslıAHM-13-10-2014-  MLKP, 7 Ekim günü Kobanê’de IŞİD saldırılarına karşı savaşta yaşamını yitiren Paramaz kod adlı savaşçısının Suphi Nejat Ağırnaslı olduğunu açıkladı.

Suphi Nejat. 68 kuşaği devrimcilerinden ve HDP Kadıköy üyesi, Deniz’lerin avukatlarından ve TİP senatörü Niyazi Ağırnaslı’nın torunuydu.

Sosyolog, çevirmen, yazar, Türkiyeli  devrimci, sosyalist Suphi Nejat Ağırnaslı Kobanê’de IŞİD çetelerine karşı savaşırken, halkların kardeşliği ve dayanışması için hayatını kaybetti.

Ağırnaslı, Booğaziçi üniversitesi sosyoloji bölümü yüksek lisans öğrencisi iken 2011’de KCK davası kapsamında yürütülen operasyonla evi basılmış, sosyoloji ders metinleri suç unsuru kabul edilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan MLKP,

“O, 22 Eylül 1984’te başlayan ömrünü, 30. yılında, faşist DAİŞ’e karşı savaşmak, sömürgeci bölge devletlerinin ve emperyalistlerin özgürlük iradesini kırma planlarına barikat olmak için Paramaz Kızılbaş adıyla yer aldığı Kobanê devrimci mevzilerinde bayraklaştırdı.

YPG’li yurtsever yoldaşlarımızın kurduğu savaş siperlerine adım atarken seçtiği isim, Suphi Nejat yoldaşın düşünce ve duygu dünyası için yeterince fikir vericidir. Kobanê gönüllüsü olma kararı ve ölümü yenme pratiği bunun en berrak ifadesi oldu.

Partimiz özgürlük ve sosyalizm kavgasının feda bölüğü olarak dövüşmeyi sürdürecek, ölümsüzlerimizin bayraklarını dikmek istedikleri zirvelere ulaştırmak için tüm güç ve yeteneğini ortaya koyacaktır. Devrim yolunda canlarını verenlerin ideallerine bağlılık en temel ideolojik değerimizdir. Bu değeri daima yüksekte tutacağız” şeklinde açıklama yaptı.