Anasayfa , Haberler , Mazgirt’te sokağa çıkma yasağı

Mazgirt’te sokağa çıkma yasağı

mazgirt

Dersim: Türkiye Kürdistanı’nın Nusaybin, Sur, Cizre, Yüksekova gibi birçok ilçesindeki sokağa çıkma yasaklarına Dersim’in Mazgirt ilçesi de eklendi. Tunceli Valiliğinin 5 Mayıs tarihli duyurusuna göre Dersim’in Mazgirt ilçesinde 5 Mayıs 2016 saat 14.00’ten sonra sokağa çıkma yasağı başladı.

Kürt halkının demokratik taleplerine ve direnişine karşı saldırılar devam ediyor. T. Kürdistanı’nın birçok ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına Dersim’in Mazgirt ilçesi de eklendi.

Tunceli Valiliği tarafından bugün yapılan açıklamaya göre 5 Mayıs saat 14.00’ten sonra Mazgirt ilçesine bağlı Alhan, Cefan, Konacık, Seyitler, Babil, Aktarla, Koyunuşağı, Dayılar, İbimahmut, Dervişler, Akpınar, Geçitveren, Sarıkoç, Yeldeğen, Güleç köy ve mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre sokağa çıkma yasağı “Kamu düzenini ve güvenliğini veya kişilerin can ve mal emniyetini sağlamak ya da toplumsal olayları önlemek” ve  “huzur ve güvenliği sağlamak” için uygulanacak.