Anasayfa , Avrupa , Mannheim’da Sağlıklı iletişim semineri düzenlendi

Mannheim’da Sağlıklı iletişim semineri düzenlendi

MANNHEIM | 20.12.2019 | 15.12.2019 pazar günü mannheim Pro Migra derneği Yeni Kadın komitesinin Tamer Dursun ile düzenledigi sağlıklı iletişim semineri büyük ilgi gördü. Komiteden bir arkadaşımizin açılış konuşması ile başlayan ve katılımcılar tarafından oldukça ilgi gören seminerimizde interaktif bir yöntem kullanılarak soru cevap ve kısmen de sohbet tarzında bir etkinlik gerçekleştirildi. Iletişim nedir? Iletişim kişinin önce kendisini tanımasıyla başlayan ,kendisini tanıma, kendisiyle barışık olma ve çevresindekileri anlayabilmektir. Iletişim bizden olmayanı anlayabilmektir.

Özel verilere göre ise. Iletişim Sözler:%2 Tonlama:%38 Beden dili:%55 Tanimlandirilir. Beden dilinin daha ağır bastığı önemli verilerden. Ilkel cağlarda beden dilinin kullanıldığı ve öyle anlaşınildigida unutulmamalıdır. Kişilerle göz temasını önemi soru sormanın karşıdaki kişiyi dikkate almanın önemi konular arasında idi.

Kitleler arasındaki iletişimin çok önemli olduğu ve kitle ile nasıl bir iletişim içerisinde olunduğu sohbetler arasında yer aldı. Kitleye istediğini verebilmek ve anlamak eleştiriyi kırmadan yapabilmek. Kişilerin iletişim esnasında öncelikle kendine dürüst olması gerektiğinede vurgu yapıldı. Iletisimde diksiyonun çok önemli bir yerde olduğu ve diksiyon sözcüğünün latinceden geldiği vurgulandı. seminer konumuzun sağlıklı iletişim olması Katılımcılartarafından çok verimli ve anlamlı bulundu.Sonrasinda ise soru cevap ve sohbet tarzında devam eden seminerimiz Tamer Dursun un kitap imzalaması ile sonlandırıldı.