Anasayfa , Avrupa , Lice’deki saldırıya Londra’dan tepki

Lice’deki saldırıya Londra’dan tepki

londra_lice_dayanismaLONDRA | 02 – 07 – 2013| Amed Lice’de karakol inşaatını protesto eden kitlenin üzerine ateş açılması sonucu Medeni Yıldırım’ın katledilmesi ve 8 kişinin yaralanması Londra`da Taksim Dayanışma Platformu tarafından protesto edildi.1 Temmuz pazartesi günüsaat 16:00da  TC. Büyükelciliği önünde yapılam protesto gösterisinde sık sık sloganlar atıldı ve basın açıklaması okundu.

Gerçekleştirilen saldırıyı protesto etmek için bir araya gelen Taksim Dayanışma Platformu  bileşenleri “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” , “Diren Lice Londra seninle” , “Katil devlet hesap verecek” ve “Katil devlet Kürdistan’dan defol” sloganlarını attılar. Partizan’ın da bileşeni olduğu Taksim Dayanışma Platformu okunan basın açıklamasından sonra  eylemi sonlandirildi.

Park Forumları Devam Ediyor

Londra Taksim Dayanışma Platformu tarafından örgütlenmeye başlanılan Park Forumları devam ediyor. İlki St Anns Park’ta yapılan ve 250 kişinin katıldığı forumda herkes kendi düşünce ve önerilerini sunuyor. Ortaya çıkan ortak idareylede yapılacak yeni eylemler şekilleniyor..

Bir sonraki park forumu ise 13 Temmuz Cumartesi günü Finsbury Park Manor House girişinde saat 18:00 de yapılacak.