Home , Avrupa , KulturFabrik Zürih 3. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

KulturFabrik Zürih 3. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

İSVİÇRE |05.04.2022| Zürih’te bulunan KulturFabrik derneği 3 Nisan Pazar günü üçüncü genel kurulunu başarıyla gerçekleştirdi. Çoğunluğun hazır bulunduğu genel kurul, açılış konuşması ve saygı duruşu ile başladı. Delege tespiti ve divan seçiminden sonra, hazırlanan raporların okunmasına geçildi.

Faaliyet raporu tartışmalarında Covid-19 Pandemisinden kaynaklı olağan bir faaliyet sürecini mümkün olmadığını fakat süreç içerisinde alternatifleri bulmak için ciddi bir çabanın olduğu dile getirildi. Yönetim kurulu “Tüm eksikliklerimizi ve deneyimlerimizden kazandığımız olumlulukları masaya yatırarak önümüzdeki dönemi örgütlemeli, dayanışma binincimizi ve kolektif bilincimizi büyütmeliyiz. Kapımız dostlara, bacamız dünyaya açıktır diyerek başladığımız bu yolculuk ancak siz değerli üyelerimiz ile anlamlı olacaktır.diyerek kolektif çalışmanın öneminde vurgu yaptı.

Perspektif raporunda esasta üç ana başlık üzerinden tartışmalar yürütüldü. Önümüzdeki dönem Mültecilere dönük ve bununla birlikte Frontex Referandumu, KuFa’nın içe dönük çalışmaları ve Pandemi Krizinden sonra halka dönük saldırılar esas çalışma gündemleri olacaktır.

Genel kurulda İGİF (İsviçre Göçmen İşçiler Federasyonu) adında bir konuşma yapıldı. Konuşmada Dernek çalışmalarında sorunların benzer olduğu ve böylesi bir sürçte böylesi yoğun katılımlı genel kuruların çok değerli olduğunu vurguladı.

Genel Kurul Denetim raporun okunmasıyla ve mali raporun sunulup oylanması ile devam etti. Yeni yönetim organları 5 Yönetim Kurulu ve 3 Denetim kurulu şeklinde seçildi. Yine 23-24 Nisan tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilecek olan ATİK 26. Kongresi’ne katılmak üzere delegeler seçildi.