Home , Avrupa , Kornwestheim’de Politik Tutsaklarla Dayanışma Pikniği

Kornwestheim’de Politik Tutsaklarla Dayanışma Pikniği

KORNWESTHEIM |09.07.2018| Stuttgart Tohum Kültür Derneği ve Ludwigsburg Demokratik Kültür Merkezi cumartesi günü Kornwestheimde politik tutsaklarla dayanışma pikniği düzenledi.

ADHF ve ATİF e bağlı dernekler Stuttgart ve Ludwigsburg kentleri ekseninde yaptıkları çalışmalar ile yaz sezonuna girerken, hem politik tutsaklarla dayanışma, onların sesi olma, sesine güç katma, hemde yaşadıkları ağır şartları bir ölçüde kolaylaştıracağı umuduyla maddi katkı sunma düşüncesi ile hareket ettiklerini vurguladılar. Katılan ve destek veren sanatçılardan organize edenlere kadar herkesin yarattığı sıcak ortam ve dostluk ilişkileri eşliğinde bir piknik oldu.

Tek Tip Elbisenin, örgütsüzleştirmenin ve giderek teslim almanın hesaplarının yapıldığı Türkiye ile iki yüzlüce Türk-İslam faşizmine destek sunan Avrupa devletlerinin gerek interpolü kullanarak gerek politik iltica alanını daraltan ve uygulamada devrimci politik ilticacıları iade ile tehdit eden eğilim ve uygulamaları, zindanlara yönelik duyarlılığı yükseltmeyi ve gerici ittifaklara karşı her alanda mücadeleyi artırmayı koşulluyor. Almanya da 129a ve b yasalarına karşı mücadele, Tek Tip Elbiseye karşı ve F tipi hapishanelere, iadelere karşı bugün Turgut Kaya nezdinde sürdürülen “Turgut Kaya’ya ve Hıdır Gönek’e Özgürlük“ kampanyası bu yöndeki birlik ihtiyacının aynı zamanda alanlarıdır.

Dün ki pikniğimizden geriye kalan kısa görüntüler:

Posted by YDG Stuttgart on Sunday, 8 July 2018

 

scroll to top