Anasayfa , ATİK , “Konsey Yeni Yıla Yeni Kararlarla Giriyor“

“Konsey Yeni Yıla Yeni Kararlarla Giriyor“

Avrupa’da yaşayan Türkiye’lilerin emek mevzisi ATİK`in 24. Kongresinde onayladığı Genel Konsey 3. toplantısını gerçekleştirdi.

Yeni yıla yeni kararlarla girmek için tüm bileşenlerinin katılımı ile 9/10 Aralık tarihinde biraraya gelerek sürecini tartıştı. Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Yeni Kadın, YDG temsilcilerinin ve denetim kurulunun eksiksiz katılımı ile gerçekleşen 3. toplantıda ilk olarak iki toplantı arası siyasal gelişmeler üzerine ülkelere göre siyasal gündem tartışmaları yürütüldü.

Her ülkenin kendi özel politik gündemi üzerine, ülke temsilcileri sunumlarını yaparak önümüzdeki dönem ve geçmiş dönem faaliyetleri üzerinden tartışmalar yürüterek hem ATİK`in sürecini hem de dünya gündemine dair belirlemeler yapıp kararlar aldı.

Son dönemde Dünya çapında temel hak ve özgürlüklere karşı büyük saldırıların olduğu ve buna karşı ciddi çalkantıların yaşanacağı bir sürece karşı bu saldırıların temelindeki siyaseti ve felsefeyi anlayıp ona göre yönelim belirlenmesi gerektiği üzerine uzun tartışmalar yürütülen toplantı belirlenen yeni pratik çalışmaların planlanması ile sonlandırıldı.

Ülke, Gençlik ve Kadın örgütlerinin raporlarının yanı sıra ATİK çatısı altında faaliyet yürütme talebi ile 24. Kongre iradesine başvuru yapan ve kongre iradesi tarafından onaylanan İsveç ATİK komitesinin ve ATİK Haber Merkezi gibi komitelerinin de aralarında olduğu, gönderilen raporların değerlendirildiği toplantı diğer gündem maddeleri ile devam etti.

ATİK çatısı altında faaliyet yürüten tüm kurumları ile birlikte önümüzdeki dönemde çıkaracağı eylem takvimi ve toplantı sonuçlarına paralel faaliyetinin olduğu tüm alanlarda 40 yılı aşkın mücadele geçmişiyle yeni mücadele yılında da devam edecek.