Home , Avrupa , Kanun Hükmü Rotterdam ve Beverwijk Şehirlerinde Göstericisiyle Buluştu

Kanun Hükmü Rotterdam ve Beverwijk Şehirlerinde Göstericisiyle Buluştu

HOLLANDA| 01.07.2024| ATİK olarak KHK’larla ilgili belgesel filmini, yönetmen Nejla Demirci’nin katılımıyla Hollanda’da göstericiyle buluştu. 29 Haziran’da Rotterdam ve 30 Haziran’da Beverwijk şehrinde gösterilen belgesel film ilgili ile izlendi.

Büyük emek ve zor şartlar altında çekilen belgeselde KHK sürecinde yaşanan haksızlıklara ve adaletsizliği bir kez daha bizlere yalın bir şekilde görsel olarak sunulmuş oldu.

Belgesel filmin yasaklandığı bir süreçte Avrupa’da sunulması hiçbir yasağın adaletsizliğin önünde diz çökülmeyeceğinin ve dayanışma ruhunun da bir göstergesi olduğunu görmüş olduk.

Belgesel filme iki şehirde 100’e yakın insanın katılımı ve yine her iki gösterimde KHK sürecinde işlerinden atılan kişilerin katılım göstermesi, gösterim sonrasında yapılan tartışmalara ayrı bir hava kattı.

Tartışmaların yoğun geçtiği ve belgeselin yoğun beğeni aldığı her iki gösteride, ileriki süreçte başka şehirlerde de gösterilmesi önerileri ve yine daha güzel sinema salonlarında sunulması eleştirilerini de alarak sonuçlandırdık.

 

HTİF Yönetim Kurulu