Anasayfa , TÜRKİYE , İzmir’de 13 Kişi Tutuklandı

İzmir’de 13 Kişi Tutuklandı

izmirİZMİR | 23 – 06 – 2013 | 20 Haziran sabahı İzmir Gündoğdu Meydanı’nda bulunan çadırlara ve evlere yapılan baskınların ardından gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen, aralarında 7 Partizan ve YDG okurunun da bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

20 Haziran günü şafak baskını operasyonu ile İzmir Gündoğdu Meydanı’nda bulunan direniş çadırlarına polis saldırmış ve aralarında Partizan ile YDG okurlarının ve Özgür gelecek gazetesi muhabirimizin de bulunduğu 50’yi aşkın kişiyi gözaltına almıştı.

13 kişiye tutuklama

Gezi direnişi eylemlerinin ardından Ankara’da bulunan ailesini ziyarete giden bir Partizan okurunun da burada bulunduğu evi basan polis, okurumuzu İzmir’e götürerek gözaltına almıştı.

Gözaltına alınanlar Güvenlik Şube’de sorgulanırken; Partizan, YDG, Kaldıraç ve DHF okurlarından oluşan 13 kişi TEM’de sorgulanarak tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Dün gece geç saatlere kadar süren sorgulamanın ardından aralarında Kubilay İyit, Erhan İnal,Ozan Adıyaman, Vedat Yeler, Elif Kaya, İbrahim Kaya adlı Partizan okurları ve Özgür Gelecek muhabiri İzzet Uysal’ın da bulunduğu 13 kişi tutuklandı.

Ayrıca 20 Haziran günü Adana’daki gözaltıları kınamak için yapılacak olan basın açıklamasına giderken yolda arkadaşları ile birlikte TMŞ tarafından gözaltına alınan Özgür Gelecek okuru da serbest bırakıldı.