Home , Avrupa , İsviçre’den Urmiye direnişçilerine destek eylemi!

İsviçre’den Urmiye direnişçilerine destek eylemi!

urmiye-greva-bircibune-151214BERN |18.12.2014| İran devletinin devrimci yurtsever tutsaklara yönelik insanlık dışı uygulamalara ve yapılan idamları karşı, Demokratik Kürt Toplum Merkezi’nin çağrısı üzerine, içinde İsviçre Türkiyeli İşçiler Federasyonu – İTİF inde yer aldığı İDGB ve IHDD – İnsan Hakları ve Dayanışma Derneği’nin de destek verdiği eylem 17 Aralık 2014 tarihinde İsviçre’nin Bern kentinde gerçekleştirildi.

Gerici ve faşist Iran devletinin uyguladığı idamları ve devrimci yurtsever tutsaklara yönelik işkence ve tecriti protesto etmek, Iran zindanlarında aclık grevinde olan tutsaklara sahip çıkmak için, Bern Helvetiaplatz meydanında miting düzenlendi.

Mitinge Kürt kurumlarının yanısıra Türkiyeli devrimci kurumlarda destek verdi. Yagan yagmura ragmen kalabalık kitle çoşkulu bir şekilde sloganlarını haykırdı. Yapılan Türkçe ve Kürtçe konuşmalardan sonra bir heyet şeklinde Iran Bern Konsoloslugu önüne siyah çelenk bırakılarak protesto edildi.

Yaklaşık bir bucuk saat süren eylemde kitle sık sık sloganlarla Iran Urmiye direnişini selamladı ve İran faşizmini protesto etti.ceza

 

scroll to top