Anasayfa , Avrupa , İsviçre’de Halk Kobane İçin Ayakta !..

İsviçre’de Halk Kobane İçin Ayakta !..

20141006_213115İSVİÇRE -06-10-2014 – Gece yarısı Kobane’deki çatışmaların yoğunlaşması ve kent savaşının başlaması üzerine, İsviçre’nin bir çok şehir merkezlerinde Türkiyeli Göçmen Emekçiler sokaklara çıktı.

06 Ekim Pazartesi Saat 20.00 civarında Kürt Kurumların çağrısı üzerine binlerce duyarlı insan, Bern, Lozan, Cenevre, Basel ve Zürih’de kentlerinde alanlara indi.

Kent savaşı vermeye başlayan Kobane halkına destek vermek ve verilen direnişin sesi olmak, İŞID Terör örgütünü protesto etmek için, TKP/ML İsviçre Örgütü’de bir çağrı yaparak başta taraftar kitlesi olmak üzere tüm emekçileri Kobane’ye sahip çıkmaya çağırdı.

Saat 20.00 den itibaren Bern ABD Büyükelçilik önü, Basel ve Zürih Parlemanto Önü, Lozan Tren İstasyonu, Cenevre Havaalanı ve Cenevre’de bulunan Radyo ve TV Suisse (RTS) binası işgali olmak üzere eylemler gerçekleştirildi.

İsviçre Demokratik Güç Birliği bileşeni kurumların yanısıra bir çok devrimci örgütlerde destek verdi. Partizan kitlesinin yoğun katıldığı eylemler Saat 24.00 gibi yarın tekrar bir çok yerde eylem anosları yapılarak bitirildi.

Eylem Çağrısı:

07 Ekim 2014 Salı Saat. 14.00 de Zürih Parlemanto önünde toplanılarak, TC Zürih Konsolosluğuna yürüyüş yapılacaktır.

Basel ISID eylemi 2 Bern ISID Eylemi 3 Lozan ISID Eylemi 1

Zürih ISID Eylemi 2