Home , Avrupa , İsviçre : „Tecriti kıralım, Faşizmi yıkalım“

İsviçre : „Tecriti kıralım, Faşizmi yıkalım“

İSVİÇRE|04.03.2019|ATİK İsviçre Komitesinin de bileşeni olduğu Açlık Grevleriyle Dayanışma Platformunun Zürih şehrinde örgütlediği eylem 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleşti.

İsviçre`de faaliyet yürüten 22 örgütününde bileşeni olduğu platform Zürih ve Basel şehirlerinde sürekli eylemler örgütleyerek Leyla Güven özgülünde yayılan direnişçilerin sesi olmaya devam ediyor.

Burkliplatz`da saat 13.00`te sloganlarla başlayan eylem yürüyüş güzergahı boyunca Almanca hazırlanan bildiri okunarak kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapıldı. Yine platform tarafından hazırlanan bildirilerin dağıtıldığı eylem bitiminde platform adına bir konuşmanın ardından HDP Eski Milletvekili Demir Çelik de bir konuşma yaptı.

Demir Çelik`te kitle içine girerek yaptığı konuşmasında „115 gündür, bir kadın yoldaş, adı Leyla soyadı Güven bir kadın yoldaş, kadın olmanın erdemliliği ile bize ışık oluyor, yolumuzu aydınlatıyor.“ diyerek kitleye duyarlılık çağrısı yaptı. Demir Çelik`in konuşmasına kitle hep birlikte coşkulu slogan, alkış ve zılgıtlarla karşılık verdi. Eylem kapanış konuşmasının ardından sürekli eylemler için yapılan çağrı ile sonlandırıldı.