Home , Avrupa , İsveç’te Remzi Kartal’ın Katılımı İle Panel

İsveç’te Remzi Kartal’ın Katılımı İle Panel

İsveç |26.02.2018|Kürdistan Kültür Merkezi’nde Remzi Kartal’ın katılımıyla güncel sürece ilişkin bir panel yapıldı. Panelde Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonu ve bununla bağlantılı bölgesel gelişmeler degerlendirildi.

İki kısım şeklinde gerçekleşen panel, saygı duruşuyla başladı. İlk kısmında Kartal tarafından Afrin Operasyonu’na dair bir sunum yapıldı. Kartal, operasyonun Emperyalistlerin onayıyla gerçekleştiğini ve Suriye’nin kuzeyi ile Rojava’daki alternatif sistemin hedefleniğini ifade etti. Afrin’deki direnişin bir dönüm noktası olduğunu belirten Kartal, halkların hayatına eskisi gibi devam etmemesi gerektiğini ve seferberlik ruhuyla herkesin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.Panelin ikinci kısmı ise soru-cevap șeklinde gerçekleştirildi. Dinleyiciler Afrin direnişine dair yapılması gerekenlerden Emperyalistlerin çelişkilerine, Türkiye’nin pozisyonundan Suriye’ye bağlı güçlerin Afrin’e girmesine kadar birçok meseleye dair soru ve görüşlerini ifade etti.

Avesta’daki yurtsever, demokrat kitlenin yanısıra Partizan okurlarının da katıldığı panel, bundan sonraki süreci planlayacak komün örgütlenmesinin kurulmasıyla sonlandırıldı.