Anasayfa , Avrupa , Irkçı AfD’lilere Hamburg’ta Yer Yok

Irkçı AfD’lilere Hamburg’ta Yer Yok

HAMBURG |05.03.2018| Hamburg’ta AfD karşıtı eylemler sürüyor.Her Pazartesi günü AfD tarafından  ‘‘Merkel muss weg’’(Merkel derhal gitmeli) başlığı altında AfD’liler bir araya gelip yürüyüş yapmak istiyorlar. Bu eylem sadece Merkel protestosu olarak ele alınmıyor. Ayrıca AfD ‘nin ırkçı politikalarınında propagandası yapılıyor. Bu eylemlere karşı Hamburg’ta bulunan Anti-Faşistlerin eylem çağrısı oluyor.

AfD’liler Anti – Faşistlerce Engelleniyor

Hamburg’ta 4. Kez bu eylem gerçekleştiriliyor. Ve Anti-Faşistlerin karşı eylemi ile yoğun polis ablukası altında kalan AfD’liler belli bir süre sonra yürüyüş yapmadan dağılıyor.

Bugün gerçekleşen eyleme binlerce Anti-Faşist katıldı. 100 ile 200 arasında AfD’li Hamburg Dammtor bölgesinde polis ablukası altında kaldı. Saat 19’da başlayan eylem AfD’lilerin engellenmesi ile bitirildi. Yoğun polis ekiplerinin olduğu gözlemlendi. Sık sık sloganlarla ırkçı AfD’lilerin eylemleri teşhir edildi. Konuşmalarla beraber AfD politikası teşhir edilirken eylemin amacına vurgu yapıldı. Anti- Faşist muzik dinletisi ve sloganlarla devam eden eylem AfD’lilerin engellenmesi ile beraber bitirildi. Yoğunluk olarak Alman Anti-Faşistlerin katıldığı eyleme ATİK taraftarlarıda katıldı.