Home , Avrupa , ATİF Nürnberg’ten Özgür Gelecek ile Dayanışma

ATİF Nürnberg’ten Özgür Gelecek ile Dayanışma

NÜRNBERG |07.03.2017| 26 Şubat günü saldırıya uğrayan ve işgal altına olan  Özgür Gelecek İstanbul bürolarına yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor. ATİF Nürnberg adına yapılan açıklamada Özgür Gelecek ile dayanışmavurgusu yapılırken, işgali gerçekleştirenlerin biran önce yapılan yanlıştan geri dönmeye çağırdı. Yapılan açıklamayı haber niteliğinden dolayı yayınlıyoruz.
„Bilindiği gibi devrimci bir yapının içersinde sorunlardan kaynaklı olarak geçtiğimiz günlerde Özgür Gelecek dergisinin merkez bürosu bir grup tarafından basılarak, dergi çalışanlarına şiddet uygulanmış ve büro işgal edilerek el koyulmuştur.
Türkiye Devrimci Hareketi içersinde devrimci yapılar arasındaki şiddet meselesine yaklaşımı ve pratiği ile haklı olarak saygın bir yeri bulunan bir geleneğin tarihine kara bir leke olarak düşecektir bu şiddet pratiği.
Devrimcilere “içten” şiddet uygulayanların gerekçeleri hiç değişmiyor: “Hizipçiler, tasviyeciler, darbeciler, (yukardakiler yetersiz görülmüş olmalı ki bir de) reformistler, kavga kaçkınları vs.vs.”.
Bir devrimci siyasi örgütün tüm değerleri aşağıdan yukarı tüm destekçileri, sempatizanları, militanları, üyeleri ve kadroları tarafından yaratılır. Bir ayrışma durumunda bu değerler tamamıyla ne bir tarafın ne de diğer tarafındır. Bölge, alan, kurum hangi taraftan yana tavır koymuşsa o özgüldeki değerler de o tarafın kullanımına sunulur. Aksini savunmak köklerini kapitalizmden ve burjuva ideolojisinden alan mülkçülük sularında demirlemektir. Devrimci ideoloji ve politikanın değil durağanlığın ve statükoculuğun,  samimiyetin değil teoride farklı pratikte farklı olmanın, ciddiyetin ve olgunluğun değil apolitik yaklaşımların ve kendine liberalliğin denizinde kulaç atanların mülkü ele geçirme hırsını anlayabiliyoruz.
Kendilerine yaptıkları bu açık yanlışı görme ve özeleştiri yaparak büro işgal tavrından vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz. Özgür Gelecek şahsında devrimci sosyalist basınla dayanışma içersinde olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz.
ATİF – Nürnberg“