Home , APP , Internationalistische Bündnis Hannover’de Seçim Startı Verdi.

Internationalistische Bündnis Hannover’de Seçim Startı Verdi.

HANNOVER|22.08.2021|21 Ağustos Cumartesi günü, saat 12.00’da MLPD, ATİF gibi kurumların ortak çatı altında Almanya Parlomento seçimlerinin startı Hannover Steintor Meydanın’da yapılan bir miting ile başladı. Bir çok demokratik kitle örgütünün destek verdiği mitingin sloganı ise “ Bir Çok Soruna Karşı Tek Çözüm: Sosyalizm“ oldu. Açılış konuşması ardından kısa bir müzik dinletisi oldu. Saat 14.00’da gençlik örgütleri önderliğinde bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüş boyunca, emperyalist-kapitalist düzenin insana ve doğaya verdiği zarar, Afganistan halkının ve Kürt halkının yanlız olmadığı, işçi ve öğrencilerin maruz kaldığı baskılar vurgulandı.

Yürüyüşün ardından MLPD genel başkanı Gabi Fechtner, ATİF‘ in adayı Erhan Aktürk ve diğer adaylardan Fritz Ullmann, Anna Vörringer gibi adayların yaptığı konuşmalar ile miting devam etti.  Konuşmaların ana teması Emperyalist sisteme karşı birleşmek, sömürü düzenine son vermek ve sosyalizm için savaşmak oldu. ATİF adayı Erkan Aktürk ise konuşmasında: “  Bu yıl göçün 60. Yılı ve göçmenler bu ülkede çalışıyor, vergi ödüyor, her türlü katılımı sağlıyor fakat seçme ve seçilme hakları verilmiyor. Bunun dışında yaşanan her türlü sorunların üstünü örtmek için, kapitalis/ emperyalist sistem ırkçılığı besliyor. Yine bu vahşi sistem dünyamızı kar hırsı yüzünden talan ediyor. Tüm insanlığın sorunlarının aynılaştığı günümüzde ortak mücadelenin önemi artmıştır. MLPD ‚yi desteklemeli ve tüm adaylarına oy vermeliyiz. „ ifadelerini kullandı.

Miting, Gehörwäsche müzik grubunun söylediği marşlar ve şarkılar ile devam etti. Grup Yorum’dan ve Umuda Haykırış’dan Türkçe ve  Kürt halkının direnişini selamlayan Kürtçe eserler söyleyen müzik grubu kitleden yoğun ilgi gördü. Miting akşam saat 21. 00´da sona erdi.

scroll to top