Anasayfa , Avrupa , HTİF 32. Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

HTİF 32. Genel Kurulu’nu Gerçekleştirdi

HOLLANDA| 26.03.2024| Hollanda Türkiyeli İşçiler Federasyonu‘nun (HTİF) 32. Genel Kurulu başarıyla gerçekleştirdi. Genel Kurul’un birinci bölümde FNV sendikasından Cihan Uğural ve RE (Revolutionare Eenheid) adına Lyra’nın konuşmacı olarak katıldığı, Hollanda’da seçimler sonrası işçi sınıfının durumu ve ekonomik ve siyasal gidişat üzerine panel gerçekleştirildi.

Gelen Kurul devamında 27. ATİK Kongre Perspektif Yazısı’nın okunup tartışılmasıyla devam etti. Bu tartışmada öne çıkan bir nokta ise gelinen aşamada artık mevcut sol partilerin söylemlerinin sağcılaştığı ve yeni bir sol partiye ihtiyaç olduğu idi. Birçok kişinin fikri federasyonun yerel demokratik kurum ve kuruluşlarla bir parti kurma çalışması yürütmesi gerektiği yönündeydi.

24 Mart Pazar günü  gerçekleştirilen Genel Kurul’da faaliyet raporunun okunup, delegelerin onayına sunulmasının ardından, denetim ve mali raporla devam edildi. Daha sonra ATİK 27.  Kongresi’ne delege seçimi yapıldı. Yeni yönetimin seçilmesiyle 32. Genel Kurul başarılı bir şekilde sonlandırdı.