Anasayfa , Haberler , HPG’den Midyad açıklaması

HPG’den Midyad açıklaması

fft31_mf7843396

Midyad İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik bombalı araçla yapılan saldırıyı HPG üstlendi. Yapılan açıklamada, saldırıda 30 polisin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Mêrdîn’in (Mardin) Midyad İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik dün bombalı araçla yapılan saldırıyı Hezên Parastina Gel (HPG) üstlendi. İnternet sitesinden saldırıyı üstlenen HPG’nin yaptığı açıklamada, saldırıya ilişkin “150 polisin olduğu binada net 30 polis ölmüş, 2 zırhlı araç ve 10 sivil polis aracı imha olmuştur” denildi.

Yaşanan olay sonrası saldırıya ilişkin açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım ise, “1 polis ve 2 sivil olmak üzere 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 30 civarında yaralının” olduğunu belirtmişti. Bugün ise yaşamını yitiren polis sayısı 3 olarak açıklanırken, yine 3 sivilin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Yine devlet ve özel savaş medyasının gerçekleşen bu saldırının sonuçlarının gizlediği belirtilen HPG açıklamasında, askeri amaçlı gerçekleşen eylemin sonuçlarının bilinçli olarak çarpıtarak sivil kayıpların öne çıkarıldığı kaydedildi.
Açıklamada, Emniyet binasına yönelik saldırıyı gerçekleştiren HPG’li İshak Katar’ın (Dirok Amed) ismi de fotoğrafıyla birlikte paylaşıldı. (DİHA)