Home , Haberler , HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker`den ATiGF`e ziyaret

HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker`den ATiGF`e ziyaret

Ohne Titel 2Turgut Öker, Avusturya ABF kurumlarını ve HDP seçim kordinasyonu bileşen kurumlarıyla buluşma çerçevesinde Viyana ATİGF lokalini ziyaret etti. 20.6.2015, AABF`nin St.Pölten`de yapmış olduğu buluşmadan sonra 21.6.2015`de HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, AABF Genel Başkanı Mehmet Ali Çankaya, DKTM Temsilcisi, Viyana ATİGF lokali yöneticileri ve aktivistlerinin yanısıra ATİK adına temsilcimizin katıldığı bir ziyaret gerçekleştirildi.

HDP Istanbul Milletvekili Turgut Öker, başta Viyana HDP seçim kordinasyonu bileşenleri kurumlara, seçim çalışmalarında ortaya koymuş oldukları emeklerden dolayı teşekkürlerini sunarken, Federasyonumuz ATİGF ve Konfederasyonumuz ATİK`e seçim çalışması ve DGB altında süreçin örgütlenmesi noktasında vermiş olduğu özel çabaya ve yoğunlaşmadan kaynaklı teşekkür ederek başarı dileklerini dile getirdi.

Özel olarak, Türkiye`de ve Avrupa`da demokrasi güçlerinin HDP çalışmasını değerlendiren Öker, önümüzdeki süreçde demokrasi güçleri açısından olanakları ve olasi önemli görevleri noktasında düşüncelerini dile getirdi. Devamında, Viyana ATİGF lokali Yönetim Kurulu adına bir selamlama konuşması gerçekleştirildi.

ATİK temsilcisi ise, Avrupa`da ve Türkiye`de HDP çalışmalarını değerlendirirken, bu süreçde demokrasi güçlerinin örgütlenme ve seçim çalışmalarında öne çıkan noktalara işaret etti. Yine kitle çalışması, bileşen kurumların ortak çalışma deneyimlerine ilişkin düşünce belirten ATİK temsilcisi, 15 Nisan`dan itibaren başını Alman emperyalist devletinin çektiği ve uluslararası bir komplo olarak genişleyen ATİK`e dönük saldırganlığa ve tutuklama furyasına ilişkin genel bilgiler verdi. Tutuklu bulunan ATİK aktivisti ve yöneticisi devrimcilerin, mevcut siyasal öz geçmişlerinin yanısıra, Alman devletinin yargı ve yasama politikalarında faşist T.C devleti ile girişmis olduğu isbirliğinin içeriklerine yönelik bilgi verdi. ATİK`in mevcut durumda saldırılara ve baskılara karşı yürütmüş olduğu Avrupa merkezi kampanyanın içeriği noktasında bilgi veren ATİK temsilcisi, önümüzdeki dönem çalışmalara ilişkin ise, başta bileşen kurumlar olmak üzere, HDP Milletvekili Turgut Öker`den dayanışma talepinde bulundu. 

Uzun yıllar Avrupa`daki demokrasi mücadelesinde aktiv olan Turgut Öker bu çalışmaları parlamento içerisinde gündemleştireçeğini belirterek, ATİK`in önümüzdeki dönemde, ATİK´e dönük tutuklamaları parlamento içerisinde gündemleştirme noktasında HDP olarakda tüm imkanların kullanılması noktasında bizzat hazır olduğunu belirtti. ATİK`in bu temeldeki düşünçelerini birlikte parlamentoda dile getirme noktasında, ATİK ile birlikte yapılacak tüm çalışmalara ve görevlere hazır olduğunu belirtti. 

ATİK temsilciside bu temelde sevgili Turgut Öker`e başarılar dileyerek, önümüzdeki dönemde bir kez daha görüşme netleştirdikten sonra buluşma temenni dilekleri ve düşünceleri ile sonlandırıldı.

Ohne Titel 3

 

Ohne Titel 2

scroll to top