Anasayfa , Avrupa , Hatay’da ‘Kardeşlerin Eğlence Parkı’ Açıldı

Hatay’da ‘Kardeşlerin Eğlence Parkı’ Açıldı

HABER MERKEZİ|26.04.2023| Deprem dayanışma çalışmaları bölge halkının, çocukların katılımıyla devam ediyor. Bölgede Dayanışma çalışmalarını sürdüren Partizan ve YDG çalışmalara ilişkin şunları aktardı:

“Çocuklar için psiko-sosyal hizmet verecek ve gençler için bir eğitim alanı olacak olan Kardeşlerin Eğlence Parkı’nın açılışını gerçekleştirdik. Depremin ilk haftalarında bir çadır kurarak başlattığımız ve çocukların oyun alanı olarak düşündüğümüz Kardeşlerin Eğlence Parkı’nı ahşap bir yapı kurarak geliştirdik.

Açılışını onlarca çocuk, genç ve ebeveynleriyle yaptığımız alanda çok yönlü çalışmalar gerçekleştirilebilecek. Açık hava sinemasından okuma saatlerine, satranç turnuvalarından ders çalışmaya kadar birçok etkinliğin yapılacağı alanı, deprem bölgelerinden Defneye bağlı Tavla Mahallesi’nde kurduk. Kurulan oyun ve eğitim alanı katılımcıların aldığı karar ve koyduğu kurallarla şekillenecek. Bu nedenle her gün, çocukların çocuk meclisi toplantısıyla başlayacak. Böylece gün içerisinde nelerin yapılacağına, hangi aktivitelerin gerçekleştirileceğine, nelere dikkat edileceğine çocuklar ve gençlerle birlikte karar verilecek.

Halkın verdiği emek ve büyük bir sahiplenme ile açılan Kardeşlerin Eğlence Parkı’nı Ortakça Yaşam Platformu, ATİK, Partizan ve YDG tarafından kolektif olarak kurduk.”