Home , Haberler , Hasan Ferit Gedik „Bize ölüm yok“ marşıyla uğurlandı.

Hasan Ferit Gedik „Bize ölüm yok“ marşıyla uğurlandı.

hasan_ferti_3iSTANBUL |03-10-2013 |Gülsuyu’nda çetelerin saldırısı sonucu ölümsüzleşen Hasan Ferit Gedik hertürlü devlet engeline karşın ailesi dostları ve yoldaşları tarafından ölümsüzlüğe uğurlandı. Ferit yaşamı sürecinde direniş ve hayatını kaybetmesinin ardından da adını direniş ile andıracak. Küçük Armutlu sokaklarında işlenen Ferit’in fotoğrafları duvarlarına işlenen ismi ile Küçük Armutlu bir yiğidini daha uğurladı.

Hasan Ferit Gedik katledildiği yer olan Gülsuyu’nda bugün (3 Ekim) binler tarafından anıldı.
Hasan Ferit Gedik Meydanı’nda (Heykel) erken saatlerden itibaren toplanan kitle, „Gülsuyu bekle Hasan Ferit geliyor“ sloganıyla cenazeyi bekledi. Sabah saatlerinden itibaren de mahalle polis tarafından abluka altına alındı. Armutlu’da polis ablukasının kalkmasının ardından gelen cenazeyi meydanda binler karşıladı. Burada yapılan dini törenin ardından Gedik’in şehit düştüğü Fatma Hanım Caddesine yüründü. Yürüyüş sırasında sık sık, „Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür„, „Çeteler halka hesap verecek„, „Katil polis Gülsuyu’ndan defol„, „Devrim şehitleri ölümsüzdür“ sloganları atıldı.

Burada Gedik’in şehit düştüğü yere karanfiller konuldu. Anma programı saygı duruşuyla başladı. Ardından „Bize ölüm yok“ marşı okundu. Ardından Gedik’in dedesi Mustafa Meray bir konuşma yaparak, çeteleşmeye ve yozlaşmaya karşı halkı birlik olup, mücadele etmeye çağırdı. Konuşmanın ardından Cenaze anaların omzunda araca taşındı.
Oluşturulan araç konvoyunun ardından cenaze defnedilmek üzere Gazi Mahallesine uğurlandı.

Gülsuyu’nda çetelerin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Halk Cepheli Hasan Ferit Gedik, Gazi Mahallesi’nde binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.