Home , Avrupa , Hannover’de „HAYIR“ Paneli.

Hannover’de „HAYIR“ Paneli.

Hannover |14.03.2017|Avrupa’nın bir çok yerinde yapılan “ diz çökmeye ve teslim almaya karşı Hayır“ Panellerden birisi de, Hannover kentinde yapıldı.

NAV-DEM,FİDEF ve PARTİZAN temsilcilerinin katıldığı Panel saygı duruşu ile başladı.

İlk söz hakkı verilen Partizan temsilcisi, daha çok bu süreçte  neden boykot tavrının değil, Hayır tavrının doğru olduğuna bir kez daha açıklık getirdi.

Yeni anayasa değişikliği  ile  tek elde olan yargı, yasama ve yürütme meşrulaştırarak, başta kürt ulusal mücadelesi olmak üzere, en ufak toplumsal muhalefeti ezerek, teslim alınmaya çalışılacağını söyledi.

Bu saldırı dalgasını kırmanın ve bu planları boşa çıkarmanın yolunun güçlü bir Hayır etrafında birleşmekten geçtiğini söyleyen PARTİZAN temsilcisi, evet çıkması halinde de bu mücadelenin teslim alınamayacağını ve temel görevin devrimci mücadeleyi yükseltmek olduğunu söyledi.

İkinci söz hakkını FiDEF temsilcisi alarak, daha çok Avrupa-Türkiye ilişkileri üzerinde yoğunlaşarak, bu süreçte birlikte hareket etmenin önemine parmak bastı.

En son söz hakkı alan NAV-DEM temsilcisi ise bir bütün olarak Kürdistan’da ki gelişmeleri ve türk hakim sınıflarının şu anki temsilcisi AKP’nin katliamcı politikalarını anlatarak, Hayır tavrının önemine dikkat çekti.

Panelin ikinci bölümünde gelen sorulara cevaplar verilerek, Panel “ Birlik, Mücadele ve Zafer şiarı ile sonlandırdı.