Home , Avrupa , Hannover Polisinin Demokratik Kürt Toplum Merkezine Baskınını Kınıyoruz!

Hannover Polisinin Demokratik Kürt Toplum Merkezine Baskınını Kınıyoruz!

ATİF |05.04.2018|Merkel Hükümetinin özellikle son süreçlerde Türk devletiyle geliştirdiği ekonomik ve siyasal ilişkilere paralel olarak Kürt Kurumlarına yönelik baskı ve saldırılarıda artmaya devam etmektedir.

Almanya ve Türkiye arasındaki kirli ilişkilerin bir sonucu olarak, Alman devletinin başta Kürt kurumları olmak üzere Türkiyeli demokratik-devrimci kurumlara yönelik saldırıları da boyutlanarak sürmektedir.

Alman devletinin Türk devletinin Afrin işgali esnasında, Türk devletine silah satışını sürdürdüğünün açığa çıkmasıyla işgal olan desteği net olarak görülmüştü. Bu destekle birlikte, Kürt sembollerinin yasaklanması, Mezapotamya Yayınevi ve Mir Müzik’e yapılan polis baskınları, yürüyüş ve gösteri haklarının kısıtlanması, onlarca Kürt ve diğer Türkiyeli devrimci kurumların aktivistlerinin tutuklu olarak yargılanıyor olması Alman devletinin demokratik hak ve özgürlüklere yönelik saldırıların yanlızca bir kısmıdır.

Özellikle G20 protestoları sonrası Alman devletinin ifade özgürlüğü, siyaset yapma ve örgütlenme haklarına yönelik saldırıları tüm ilerici devrimci kurumları kapsayacak şekilde genişleyerek devam etmektedir.

Son olarak Hannover polisi Naw-Dem’e bağlı Hannover Kürt Toplum Merkezi’ni basmış ve edindiğimiz bilgiye arama halen devam etmektedir.

ATİF olarak Alman devletinin demokratik göçmen kurumlarını kriminilize etmeye yönelik bu saldırılarını kınıyor, tüm demokratik kamuoyunun Hannover Kürt Toplum Merkezi’ne desteğe çağırıyoz.

Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu