Home , Avrupa , Hamburg’ta Efrin ile Dayanışma Eylemi

Hamburg’ta Efrin ile Dayanışma Eylemi

HAMBURG |07.03.2018| Hamburg’ta Efrin’le dayanışma yürüyüşü gerçekleştirildi. Hamburg Eyalet Parlamento binasının önünde toplanan kitle Efrin direnişini sahiplenen sloganlar attılar.

Salı günü (06.03) saat 18:30 ‘da bir parlamento binasında bir araya gelen devrimci , demokrat ve yurtseverler konuşmalarda faşist T.C’nin işgal girişimini teşhir etti. Emperyalist devletlerin bu Efrin’de ki katliamlarda oynadığı role ilişkinde konuşmalarda yer verildi.Direnen Efrin halkının mücadelesi selamlandı. Parlamento binası önünde başlayan eyleme yerli Anti-Faşist kesimlerden de katılım oldu.

Efrin Direnişi Yürüyüşle Sahiplenildi

Konuşmalar ve sloganlarla Efrin halkını sahiplenen kitle daha sonrasında yürüyüş izni alınarak parlamento binası önünden Hauptbahnhof ( Merkez Tren İstasyonuna ) kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Sloganlarla başlayan yürüyüşte , eylemin yapılmasının nedenleri Almanca olarak yürüyüş esnasında  kamuoyuna dile getirildi. Faşist T.C’ye yönelik yaptırım uygulanması istendi. Efrin halkının yaşanan bombaardımanla katledilmek istediğine vurgu yapıldı.

Coşkulu gecen eylemde bitiş alanında calınan marşlarla ve önümüzde ki sürece vurgu yapılarak eylem bitirildi.