Anasayfa , Avrupa , Hamburg HDP Seçim Platformu: ‘‘Turgut Kaya’ya Özgürlük’’

Hamburg HDP Seçim Platformu: ‘‘Turgut Kaya’ya Özgürlük’’

HAMBURG|06.06.2018| Demokratik kurumların 24 Haziran Türkiye Genel seçimleri için HDP’yi destekleme kararı sonrası oluşturulan platform Avrupa’nın farklı şehirlerinde de merkeze paralel  oluşturulmuştu. Hamburg’ta yarın başlayacak oy verme işlemi öncesi son toplantısını bugün (06.06) gerçekleştirdi.

Toplantıda geçtiğimiz hafta itibari ile yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.Ayrıca önümüzde ki günlerde yapılması gerekenler üzerinde duruldu. HDP Hamburg seçim platformu oy verme hakkı elinde olan tüm halkı 7 Haziran itibariyle Hamburg konsolosluğuna HDP ve Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’a oy vermeye çağırdı. Yapılan bilgilendirmede yarın (07.06) başlayacak oy verme işlemi hakkında ki son planlamalara yer verildi. Hamburg ve çevresinde yoğun bir şekilde çalışma yürütülmeye önümüzdeki süreçlerde de devam edilecek. Toplu halde oy vermek isteyenler için araçla ulaşım imkanıda sağlanıyor. Bunun için HDP Hamburg Sosyal Medya üzerinden kitleler bilgilendirilecek.

Toplantı ardından Turgut Kaya üzerine Platform bilgilendirildi. Platform’da bulunan kurum temsilcileri ve duyarlı bireyler Turgut Kaya’nın Özgürlüğüne kavuşmasını talep etti. Turgut Kaya ‘ya Özgürlük pankartı ve dövizleri ile devrimci tutsak Turgut Kaya ile dayanışma vurgulandı.