Anasayfa , Avrupa , Grup Umuda Haykırış’tan Yeni Bir Eser: “Deprem”

Grup Umuda Haykırış’tan Yeni Bir Eser: “Deprem”

H.Merkezi |07.02.2024|  Devrimci müzik grubu Umuda Haykırış, 6 Şubat Depremi için bir beste yayınladı.  Umuda Haykırış 5 Şubat akşamı sosyal medya hesaplarından  “Deprem” adını verdikleri eseri bir açıklama ile paylaştı. Açıklamanın tamamı bu şekilde:

“6 Şubat 2023 depreminin ardından bir yıl geçse de, acımız ve öfkemiz dinmiyor. Deprem bölgelerinde birçok sorun yine aynı şekilde sürüyor. Konteynerlarını ‘eve’ dönüştürme çabası içinde olan Depremzedelerin elektirik, temiz su ve ısınma sorunu gibi en temel ihtiyaçlarının dahi hala giderilmediği görünüyor. Çatılardan damlayan yağmur, sağlıksız koşullar ve hijyen sorunları da hala sürüyor ve depremzedelerin hayatını daha da zorlaştırıyor.

Her şeyi rant ve seçim oyları olarak gören düzen partileri, bölge halkının acil sorunlarına karşı duyarsızlığını gösteriyor. Halkın dayanışmasıyla sorunların çözülmeye çalışıldığı bir süreç yaşanıyor hala. Depremzedelerin sessiz çığlıklarının duyulması için, deprem bölgelerindeki sorunlara dikkat çekmek ve depremde yaşamını yitirdiklerimizi anmak amacıyla hazırladığımız “Deprem” şarkımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Umuda Haykırış”