Home , Avrupa , Nürnberg’de “Irkçılığa Karşı Ayaklan! Nazilere Yer Yok!“ Yürüyüşü

Nürnberg’de “Irkçılığa Karşı Ayaklan! Nazilere Yer Yok!“ Yürüyüşü

NÜRNBERG | 14.10.2018| Nürnberg’te cumartesi günü “Irkçılığa Karşı Ayaklan! Nazilere Yer Yok!“ yürüyüşü gerçekleştirildi.

Am Plärrer’da bir araya gelen yaklaşık 200 kişinin katılımı ile saat 13:00’de toplanma meydanında konuşmalar başladı. Konuşmalarda Avrupa’da yükselen ırkçılığa vurgu yapılırken Nürnberg’de gericilere ve nazilere yer olmadığı vurgulandı. Göçmen ve yerli devrimci, demokrat kurumların çağrısı ile bir araya gelinirken saat 13:30’da yürüyüş başladı.

“Yaşasın Hak Eşitliği“

“Herkese sosyal ve politik hak eşitliği! Irkçılığa ve Gelişen Sağcılığa Karşı Omuz Omuza!“ sloganının yazılı olduğu pankartın arkasında yürüyen kitle sık sık mültecilere yönelik saldırıları protesto ederken, dayanışma sloganları attı. Başarısız provokasyon girişimleri ile yürüyüş önümüzdeki süreçte düzenlenecek etkinliklere duyarlılık çağrısı ile son buldu.

ATİK Haber Merkezi tarafından yürüyüşten aktarılan Canlı Yayın: 

https://www.facebook.com/AtikHaber/videos/180280156189515/

Gelişen milliyetçiliğe ve ırkçılığa karşı Nürnberg’de protesto yürüyüşleri düzenlenmekte. Bir önceki hafta yaklaşık 4000 kişinin katılımı ile aynı gündemde bir yürüyüş daha gerçekleştirilmişti.