Home , Avrupa , George Abdallah ile dayanışma eylemi

George Abdallah ile dayanışma eylemi

Lannemezan| 25.10.2020 | Lübnanlı devrimci tutsak George Abdallah’ın 36. tutsaklık yılında Fransa’nın Lannemezan şehrinde ATİK’in de katılım sağladığı dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Lannemezan tren istasyonu önünde toplanan kitle, George Abdallah’ın tutsak edildiği hapishane önüne kadar yürüdü. Hapishaneye yaklaşıldığında demir tellere vurup gür sesle sloganlar atarak Abdallah’ın hücresinden duyması için ses çıkarıldı. Hapishane önünde devam eden eylemde ilk olarak George Abdallah’ın organizasyona yolladığı mesaj okundu. George Abdallah mesajında katılımcıları selamlamakla başladı ve devamında kapitalizmin barbar bir sistem olduğuna değindi. Kapitalizme karşı mücadeleyi büyütme yolunun ortak mücadeleyi güçlendirmekten geçtiğini vurgulayan Abdallah’ın mesaji okunduktan sonra kitle coşkuyla ‚Georges Abdallah, yoldaşların burada‘ sloganı attı.

Birçok kurumun konuşma yaptığı mitingde Abdallah’ın avukatı da söz aldı. George Abdallah’ın artık mahkemeye serbest bırakılmak için başvuruda bulunmayacağını ifade eden avukat bundan sonraki süreçte Abdallah’ın Lübnan’a iadesi için hukuksal işlemlere yoğunlaşılacağını açıkladı. Avukat son olarak iade için gereken işlemlerin Fransa Devleti tarafından engellenmesinin süreci zorlaştırdığını, ancak davanın takipçisi olduğunu belirtti. Eyleme katılan çeşitli örgütlerin yaptıkları konuşmalar sonrasında miting sloganlarla sonlandırıldı.