Home , Haberler , ‚Gefangenen.info‘ Dergisinin Ana Konusu TKP/ML Davası

‚Gefangenen.info‘ Dergisinin Ana Konusu TKP/ML Davası

gi401_web_titleALMANYA |30-08-2016| Almanya’da süren TKP/ML davası, Gefangenen Info dergisinin ana konusu oldu. Temmuz/Ağustos sayısını ağırlıklı olarak dava sürecine ayıran derginin 401. sayısında ayrıca Ulrike Meinhof, İran’da politik tutsakların durumu, Fransa’da işçi protestoları vs konuları da yer alıyor.

Dergi, TKP/ML davasının başlangıç sürecini irdelerken kapağına Müslüm Elma’nın tüm basına yansıyan mahkemeye ilk giriş fotoğrafı yansyor. ilk duruşmada insanlık dışı uygulamalara karşı gösterilen direnişle birlikte, savcının ‚burada almanca konuşulur‘ tehditvari konuşmasından satırlar ve Almanya-Türkiye arasındaki kirli ittifaka dikkat çekiliyor.

Dergide ayrıca Dr. Banu Büyükavcı ile Dr. Sinan Aydın’ın mektuplarından kısa pasajlara ve Dayanışma Çalışma Grubunun konuşmasına yer veriliyor. Dergiye ulaşılabilecek yerler gefangenen.info sitesinden ulaşılabilinir.

Yerel Yayınlarda Devrimci Tutsaklar Gündemde

Ren-Main bölgesinde çıkarılan otonom Swing dergisi de devrimci tutsakları kendi gündemine taşıdı. ‚Silahımız Dayanışma‘ başlığı ile yayınlanan makale, dava sürecine detaylı yer verirken, davanın  ve dayanışmanın önemi hakkında ki görüşleriyle sona eriyor.

 

scroll to top