Anasayfa , Bildiriler , ‘Erdoğan’a her destek faşizme destektir!’ – Berlin ve Köln Protestolarına Çağrı

‘Erdoğan’a her destek faşizme destektir!’ – Berlin ve Köln Protestolarına Çağrı

Haber Merkezi |23.09.18| RT Erdoğan’ın Akman devleti tarafından davet edilmesi Almanya’da protestolarla karşılanıyor. ATİK, Yeni Kadın ve Yeni Demokratik Gençlik (YDG) tarafından yapılan çağrı ile 28 Eylül Berlin’de ve 29 Eylül’de Köln’de yapılacak protestolara güçlü katılım çağrısı yapıldı. Yapılan çağrının tam metni şu şekilde; 

FAŞİST DİKTATÖR ERDOĞANI ALMANYA’DA VE HİÇ BİR YERDE İSTEMİYORUZ!

O bir diktatör,

O bir insan hakları düşmanı,

O bir inanç özgürlüğü düşmanı,

O bir Alevi düşmanı,

O bir Kürt düşmanı,

O bir Hristiyan, Yahudi, Ezidi ve Ateizm düşmanı,

O bir kadın düşmanı,

O bir işçi düşmanı,

O bir özgürlük ve demokrasi düşmanı,

O bir basın özgürlüğü düşmanı,

O en büyük IŞİD destekçisi,

AKP’nin Genel Başkanı ve TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsediyoruz.

Faşist diktatör R.T. Erdoğan CDU, CSU ve SPD büyük koalisyon Hükümetinin  davetiyle 28- 29 Eylül 2018 tarihleri arasında Almanya’ya resmi bir ziyarette bulunacak.  Erdoğan gibi bir diktatörün ve katilin Almanya’ya davet edilmesi, Türkiye’deki baskıları, hak ihlallerini ve  katliamları görmezden gelmek, onaylamak demektir.

Milyonlarca insan Erdoğan iktidarını ve Onun Almanya’ya gelmesini istemiyor.

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminden sonra, OHAL’le birlikte açık faşizme geçen AKP, çıkardığı KHK’larla sınırsız bir devlet terörü uygulamaktadır. “FETÖ ile mücadele” kisvesiyle tüm muhalif kesimlere, devrimcilere, ilerici ve demokratlara saldırıyor. AKP, bugünde hız kesmeyerek saldırılarını sürdürmektedir. 15 Temmuz sonrası çıkartılan OHAL’den bu yana 49 bin 697 kişi tutuklanmış, 55 bin kişi tutuksuz yargılanmak üzere hakkında davalar açılmıştır. 152 gazeteci tutuklanırken, Demokratik Bölgeler Partisi’nin sahip olduğu 102 belediyeden 93’üne kayyum atanmış, 65 Belediye Başkanı ise tutuklanmıştır. AKP  bu dönemde T. Kürdistanı illerinde 83 kez sokağa çıkma yasağı uygulamıştır. HDP’in 10 milletvekili tutuklu durumdayken, en az bir o kadar milletvekilinin de milletvekillikleri düşürülmüştür.

AKP iktidarı boyunca hapishanelerin sayısı sürekli artarak 350 olmuştur. Hapishanelerde 138 bin 235 hükümlü, 85 bin 216 tutuklu olmak üzere 223 bin 451 kişi kalırken, hapishanelerde anneleriyle kalan 658 çocuk da bulunmaktadır. 69 bin öğrencinin bulunduğu Türkiye hapishaneleri bu alanda dünyada birinci sıradadır. AKP’nin 15 yıllık iktidarı döneminde 2500’in üzerinde insan hapishanelerde hayatını kaybetmiştir.

AKP’nin hükümete geldiği 2002 yılından 2018 yılı arasında 14.500 kadın erk’ekler  tarafından öldürülmüş, katillere göstermelik cezalar verilerek, devlet tarafından korunmuştur. Aynı şekilde her yıl onlarca LGBTI homofik politikalar sonucunda katledilmiş ve onlarcası tutulanmıştır. Sadece 2018 yılının ilk dokuz ayında 150 işçi iş kazalarında hayatını kaybetmiştir. Onlarca işçi grevi yasaklanarak, işçilerin direnişi bastırılmıştır.

Erdoğan 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan erken genel seçimlerini hileyle kazanan bir diktatördür. Erken genel seçimde, her türlü baskı ve zorbalığı uygulayan Erdoğan, HDP’nin seçimde barajı aşmaması ve Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanlığını kazanmaması için tüm devlet olanaklarını kullanarak, büyük bir terör estirdi. HDP il ve ilçe binalarına saldırarak, HDP çalışanlarının linç edilmesi için silahlı para-militer güçlerini devreye soktu. Seçim bittiği gece bu silahlı para-militer güçlerini  sokaklara çıkartarak, seçimlere itiraz durumunda olası bir katliam yapmayı dahi planladı.

Erdoğan seçim sonrası ülkeyi açık hapishaneye çevirdi

Türkiye bugün açık bir hapishanedir. Hiç kimse yarınından emin değildir. Türkiye’de insanlar her an işten atılacağı, tutuklanacağı, ya da öldürülebileceği korkusuyla yaşamaktadır. Yurt dışından Türkiye’ye izine giden yüzlerce insan sosyal medya hesaplarında sırf Erdoğan’ı eleştirdikleri için tutuklanmış bulunuyor. Türkiye’de on binlerce insan yaşam güvencesi olmadığı için ülkeyi terk etmiş bulunuyor.

Türkiye’de Sünni İslam inancı dışında başka inançlara sahip insanların ibadet özgürlükleri kalmamıştır. Aleviler, Ezidiler, Hristiyanlar, Yahudiler ve Ateistler hala AKP ve Erdoğan’ın saldırılarına maruz kalmaktadır.

Erdoğan, Suriye iç savaşında IŞİD, El-Nusra gibi en gerici faşist ve  teröristleri desteklemiş, haksız savaşı boyutlandırmış ve bu savaştan dolayı milyonlarca insan ülkesinden göç etmek zorunda kalmıştır. Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye, İdlib üzerinden IŞİD’e aktardığı silah ve lojistik destekle bir kez daha açık taraf ve suçlu olduğunu göstermiştir.  Erdoğan, Türkiye’de bulunan  milyonlarca göçmeni sürekli bir tehdit olarak kullanmaktadır. Avrupa ülkeleri ve Almanya, göçmenlerin kendi ülkelerine gelmemesi için Erdoğan’a taviz üstüne taviz vermeye devam ediyorlar. Göçmenleri büyük bir tehlike gören Almanya, Erdoğan’ı bir kurtarıcı gibi göstererek ona her türlü desteği vermekten geri kalmıyor.

Biz, Almanya’da yaşayan Türkiyeli göçmenler, Alman emekçiler, ilerici ve demokrasi güçleri, yerli ve göçmen kadınlar ve gençler olarak Erdoğan gibi suçları kabarmış faşist  bir diktatörün buraya davet edilmesini asla kabul etmiyoruz. İnsan haklarından yana olan, sosyal, siyasal ve inançsal özgürlükleri savunan herkesi Erdoğan’ın iktidarının yıkılması ve Almanya’ya gelmesinin güçlü bir şekilde protesto edilmesi için birleşerek ortak mücadele yürütmeye çağırıyoruz.

Erdoğan’a her destek faşizme destektir!

Kahrolsun faşizm, yaşasın toplumsal özgürlük mücadelesi!

Yürüyüş Tarih ve Yerleri:

Berlin: 28 Eylül 2018   Saat: 16.00   Yer: Postdamer Platz

Köln: 29 Eylül 2018  Saat: 11.00   Yer: Deutzer Werft

ATİK- Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu

Yeni Kadın

YDG- Yeni Demokratik Gençlik