Home , Avrupa , Enternasyonalist İttifak’ın 6. Kongresi Başarıyla Sonuçlandı

Enternasyonalist İttifak’ın 6. Kongresi Başarıyla Sonuçlandı

GELSENKİRCHEN| 04.07.2024| Pazar günü, Enternasyonalist İttifak’ın 6. Kongresi Gelsenkirchen’de yapıldı. Enternasyonalist İttifak Kongresi 30 Haziran’da toplandı. Kongre’de önemli gündemler tartışıldı ve görevlendirmeler yapıldı. Bileşeni olduğu ATİF ve Yeni Kadın‚ın temsilcilerinin de katıldığı Kongre başarı ile sonuçlandı.

Kongre’de Öne Çıkan Başlıklar

1 Faşizmin karakteri hakkında anti-faşist bir eğitim kampanyası yürütüyoruz. Her faaliyet alanında, ikna edici argümanlar geliştiriyor ve AfD’nin yalanlarını ve demagojisini bir kenara bırakıyoruz. İşçi sınıfının ve kitlelerin bölünmesine karşı koymak için, tüm anti-faşistleri bir balonun içine çekilmemeye ve milyonlarca kez tartışmaya çağırıyoruz – hatta AfD’den etkilenen seçmenlerle bile.

2 Thüringen’deki eyalet seçimlerinde faşist Höcke ekibine darbe indirmek, on binlerce konuşma yapmak ve insanları şu slogan altında ikna etmek için güçlerimizi yoğunlaştırıyoruz: AfD’ye oy veren faşizme oy verir! Buraya herkes katılabilir: Yerel seçim ittifakı Eisenacher Aufbruch’un diğer yerel seçim ittifaklarının desteğine ihtiyacı var; Thüringen faşistlerinin kadın düşmanı faaliyetlerine karşı ülke çapında kadın dayanışmasına ihtiyaç duyuluyor ve Kürt ve Filistinli aktivistler de milliyetleri ne olursa olsun faşizme karşı mücadeleyi kendi davaları haline getiriyorlar. Sosyal medyadaki kitlesel tartışmalarda her birey ikna edici olabiliyor. İttifaktaki sosyalist güçler Enternasyonalist Liste/MLPD olarak eyalet seçimlerine gidiyor, posterler asıyor ve seçim gazetesi çıkarıyor. Faşistlerden bir santim bile uzakta değil!

3 İttifak, şirketlerde ve sendikalarda sınıf mücadelesini, anti-faşist ve anti-militarist çalışmaları destekliyor. Pazartesi Eylemlerine ve Eisenach’taki madenci gösterisine katılıyoruz. Sendikaları reformist bir ateşkes politikasına ya da gerici sendika karşıtlığına bırakmayacağız. İşçilerin aktif anti-faşist konumlanması ve siyasi grev hakkı için!

4 Uluslararası düzeyde işbirliğimizi güçlendiriyor, uluslararası kurtuluş mücadelelerinde birbirimize destek oluyoruz. “Birine balık vermekle yetinmeyin, ona balık tutmayı öğretin.“ Uluslararası hareket ve Filistinli kitlelerle işbirliği içinde Gazze’de hastane inşaatına hazırlık projesini destekliyoruz.

5 Yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde önceki yelpazemizin ötesindeki güçlerle ortak mücadele, açık eleştiri ve özeleştiri, karşılıklı saygı ve ilkelerimiz temelinde işbirliği arıyoruz. Faşizme, sağcı kalkınmaya, savaşa, komünizm karşıtlığına ve çevresel yıkıma karşı mücadelede etkili bir aktör olarak harekete geçme yeteneğimizi artırmak önemlidir.