Home , APP , Dursun Caktı’nın Ailesinden teşekkür mesaji

Dursun Caktı’nın Ailesinden teşekkür mesaji

Canımızın, babamızın ve yoldaşımızın ansızın ve hızıyla beklenmedik ölüm haberinden sonra bizleri yalınız bırakmayan binlerce insanımız önünde saygıyla eğliyoruz.

Başta bölgemiz olmak üzere, tanındığı tüm ülkelerden, memleketten, hatta hapishanelerden tüm devrimci, demokrat ve yurtsever insanlarımız onu sahiplenmeyi bir görev bildiler ve bunu laikiyle yerine getirdiler.

Dursun Çaktı’ya sahip çıkmak demek; Onun hiçbir gün solmayan Partizan coşkusuna, bilincine ve iradesine sahip çıkmak demek olduğunu herkes bildi ve bu bilinçle o sonsuzluğa uğurlandı.

Devrimci, demokrat, yurtsever ve ilerici kurumların hiç bir örgütsel ayırım yapmadan günlerce bu zor süreci birlikte üstlenmelerini ayrıca vurgulamak istiyoruz ve diğer alanlarda böyle filizlenmesini diliyoruz. Yaşamı boyunca emek verdiği alanlarda ve sahiplendiği devrimci, demokrat değerlerin devamcıları tek bir emek çatısı altında Dursun Caktı’yı uğurlamaları devrimci geleneğin güzel ve nadide dayanışması önemli bir katkı olarak hanemize yazılmıştır.

Merhaba Gazetesi, ADHF, Ulm Halk Cephesi, AGİF, Demokratik Kürt Toplum Merkezi, MLPD, Birumut Spor Kulübü, Ulm Alevi Derneği, Avrupa Sol Parti ve ismini sayamadığımız kurumlara teşekkür ederiz. Ulm Tohum Kültür Merkezinin ve Partizan taraftarlarının bu süreci Dursun Caktı’yı, yoldaş duygularıyla üstlenmelerine ayrıca teşekkürle dile getirmek istiyoruz.

Babamızın hastalığı sürecinde Avrupa’nın değişik ülkelerinde ATİK taraftarlarının kendi içten gelen inisiyatifleriyle topladıkları yüklü miktar bağış Dursun Caktı’nın özel talebiyle Duisburg ATİK Merkezi binanın tadilatı için bağışlanmış durumda.

Bedenen aramızdan ayrılmış olabilir, ancak hiçbir gün bu Kızıl Yıldız’da, dürüstlüğü, alçakgönüllülüğü ve bilimsel araştırmacı kişiliğiyle solmayacaktır.

Dusun Caktı’nın Ailesi

scroll to top