Home , Avrupa , Dünyanın en büyük Nutella tesisi grevde: İşçiler fabrika girişini barikatla kapattı

Dünyanın en büyük Nutella tesisi grevde: İşçiler fabrika girişini barikatla kapattı

Haber Merkezi|07.06.2019| İşçiler Villers-Ecalles’teki fabrikaya girişi barikatlarla kapattı. Yaklaşık 1 haftadır giriş çıkışa izin vermiyorlar.

Fransa’daki dünyanın en büyük Nutella fabrikasında üretim neredeyse tamamen durmuş durumda. Grevdeki işçiler Normandiya’daki Villers-Ecalles’teki fabrikayı kapattılar

Force Ouvriere sendikası web sitesinde, Ferrero fabrikasında çalışan 350 çalışanın 160’ının geçen Salı gününden bu yana grevde olduğunu ve kamyonların giriş ve çıkışlarını engellediğini bildirdi.

Fabrikada dünyanın tüm Nutella üretiminin yaklaşık dörtte biri gerçekleşiyor. Normal şartlarda her gün yaklaşık 600.000 Nutella üretiliyor.

Fabrikada çikolata üreten dört bölümden sadece bir tanesi yüzde yirmi kapasite ile üretim yapmaya devam ediyor. Kinder Bueno çikolata üretimine tamamen son verildi. Nutella üretimi büyük ölçüde durdu.

İşçiler yaklaşık 1 haftadır üretimi neredeyse tamamen durdurmuş durumda ve hiç bir nakliye aracının giriş çıkışına izin vermiyorlar.

Sendika maaş zammı talep ediyor fakar buna karşılık Ferrero’nun teklifi çok düşük. Şirketin görüşme talepleri ise sendika ve işçiler tarafından tüm talepleri kabul edilene kadar reddediliyor.

scroll to top