Anasayfa , Avrupa , Duisburg Gençlik ve Kültür Derneği 44. Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Duisburg Gençlik ve Kültür Derneği 44. Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Duisburg | 13.03.2018| ATİF’e bağlı Gençlik ve Kültür Derneği üyeleri 11 Mart Pazar günü 43. Dönem Yönetim Kurulu’nun çağrısı ile bir araya geldi. Saat 14:30’da devrim ve demokrasi mücadelesinde ve özelde Afrin’de Faşist TC devletine karşı savaşırken ölümsüzleşenler şahsında bir dakikalik saygı duruşunun ardından Genel Kurul’a başlandı.

Üye tesbiti, divan seçimi ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından, ATİF tarafından yayınlanan ’’Almanya’da siyasal gelişmeler ve görevlerimiz’’ başlıklı yazı okunup tartışıldı. 43. dönem DYK’nın hazırladığı faaliyet raporunun yanı sıra Gençlik ve Kültür Derneği bünyesinde faaliyet yürüten Duisburg Yeni Kadın ve Duisburg YDG’nin de hazırlamış oldukları raporlar okunup tartışıldıktan sonra DYK’nın faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Ardından sunulan mali rapor üyelerin oybirliği ile onaylandı.

Son olarak yeni organların seçimi gündeminde yedi üyenin 44. Dönem Yönetim Kurulu’na ve üç üyenin de kendisini Denetim Kurulu’na sunmasını onaylayan dernek üyeleri böylelikle yeni Yönetim ve Denetim organlarını seçmiş oldu. Çoşkulu geçen Genel Kurul dilek ve temenniler gündeminden sonra sonlandırıldı.