Home , Haberler , Dört duvar arasından haykırıyoruz ‘İşimizi geri istiyoruz!’

Dört duvar arasından haykırıyoruz ‘İşimizi geri istiyoruz!’

Türkiye|26.05.2017|Dört duvar arasından bir kez daha “işimizi geri istiyoruz” talebini dile getiren Gülmen, direnişle dayanışmanın sürdürülmesini istediğini dile getiren bir mektup yazdı.

25 Mayıs 2017 tarihinde yazdığı ve Halkın Hukuk Bürosu’nun paylaştığı mektubun tamamı şöyle:

„Sevgili direniş dostları, canım Türkiye halkları“

İki gün önce yeni bir Gezi ya da Tekel yaratmaya çalışmakla suçlandık ve örgüt üyeliğinden tutuklandık. Ellerindeki soruşturma 20 günlük. ‘Örgüt seninle irtibata geçti mi’ gibi kıymeti kendinden menkul soruların dışında, tek sorabildikleri, ‘Sosyal medya hesaplarında suç unsuru olan herhangi bir şey paylaştın mı?’

Yine de tutuklandık. Hayıflanmıyoruz. Biliyoruz: Adalet o saraylarda, emir-talimatla çalışan savcıların, hakimlerin iki dudağı arasında değil. Adalet bizim ellerimizde, adalet açlığımızdadır.

Bugün açlığın 78. günü. 78 günlük açlığımızla bu kez dört duvar arasından haykırıyoruz: ‘İşimizi geri istiyoruz!’

Yüksel’in ruhunu, sizin gülüşlerinizi, göz yaşlarınızı, elimizi tutan ellerinizi, üstümüze titreyen canınızı, bize sevgiyle bakan gözlerinizi aldık, buraya getirdik. Açlığımıza katık yapıyoruz. Betona renk, duvarlara ses yapıyoruz.

Bizi unutmayın! Açlığa ses olmayı, ekmek davamızda taraf olmayı, anıtımızın önünü çiçeklendirmeyi unutmayın. Sakın ha, Yüksel’i sahipsiz bırakmayın!

Sizleri çok seviyoruz!

Ve elbette, biz kazanacağız!”

scroll to top