Home , Haberler , Direnişteki Tariş işçilerine destek mitingi düzenlenecek!

Direnişteki Tariş işçilerine destek mitingi düzenlenecek!

HABER MERKEZİ |07.02.2019| İzmir emek ve demokrasi güçleri, Gıda-İş Sendikası’na üye oldukları için Tariş Zeytin ve Zeytinyağı fabrikasında işten çıkarılan işçiler için yarın saat 15.00’te TARİŞ fabrikası önünde miting düzenleyecek.

İzmir emek ve demokrasi güçleri yarın Tariş işçileriyle birlikte Tariş fabrikası önünde miting düzenleyecek. Sendikalaştıkları için işten atılan DİSK/Gıda-İş üyesi TARİŞ işçilerinin atılan işçilerin geri alınması, işçiler üzerindeki baskıların son bulması ve sözleşme imzalanması talepleriyle başlattıkları direniş devam ediyor.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri de TARİŞ işçileriyle dayanışmak için miting düzenliyor. Yarın saat 15.00’te Çiğli Organize Sanayi Bölgesi içindeki TARİŞ fabrikası önünde yapılacak mitinge sendikalar, siyasi partiler ve kitle örgütleri katılacak.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yapılan açıklamada, “TARİŞ yönetimi fabrikada çalışan işçilere dönük çok yoğun ve sistematik bir baskı uyguluyor ve işçileri sendikadan istifaya zorluyor. TARİŞ yönetimi işçilerin anayasal haklarına saygı göstermiyor. Atılan işçiler geri alınsın, sendika haklarımız tanınsın taleplerine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Sorun çözülene, işçilerin talepleri kabul edilene kadar İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak TARİŞ ürünlerini kullanmayacağız” demişti.

scroll to top