Home , MÜNİH DAVASI , Devrimci Tutsakların Cuma günü 18.11.2016 tarihli duruşmasına eski yerinde Nymphenburger Straße 16, München de devam edilecek…

Devrimci Tutsakların Cuma günü 18.11.2016 tarihli duruşmasına eski yerinde Nymphenburger Straße 16, München de devam edilecek…

TKP/ML davasından yargılanan devrimci Tutsakların Cuma günü 18.11.2016 tarihli duruşmasına yine eski yerinde Nymphenburger Straße 16, Sitzungsaal A 101-München de devam edilecek…

Bugün OLG Münih mahkemesi basın sözcülüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; 18 Kasım Cuma günü yapılacak ve devamında yapılacak duruşmaların yeniden eski adreste yapılacağı duyuruldu.
-ab dem 18.11.2016 bis auf weiteres wieder im Strafjustizzentrum München, Nymphenburger Straße 16, Sitzungsaal A 101, statt. Die Sitzung beginnt um 9.30 Uhr.

14 Kasım 2016 Pazartesi günü Yüksek Güvenlikli Mahkeme`de devam elen 10 devrimci tutsağın duruşmasında, Savunma Avukatları Mahkeme salonunda her tarafın Kamera ile gözetlenmesinin savunmanın gizliliğini zedelediğini belirtmişler ve bu koşullar altında savunma hakkının gaspedildiğine dikkat çekmişlerdi. Mahkeme salonunda Internet bağlantısının olmaması, mikrofon sisteminin eko yapması ve konuşmaların anlaşılamaması, sandalyelerin oturma -kalkma esnasında gıcırtılar çıkartarak dikkatleri dağıtması, tutsakların lavobaları kullanabilmesinin kısıtlı olması vb.. gibi birçok nedenle, Mahkeme salonunun duruşmların devam ettirilmesi için sağlıklı olmadığına yönelik itirazları sonucu, Mahkeme heyetinin başyargıcı Dr. Duster pazartesi duruşmayı bitirmiş ve Kameraların gözetiminin nasıl yapıldığını kendilerinin de bilmediğini belirterek, davayı Cuma günü görülmek üzere o gün bitirmişti.
Bugün OLG Münih mahkemesi basın sözcülüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; 18 Kasım Cuma günü yapılacak ve devamında yapılacak duruşmaların yeniden eski adreste yapılacağı duyuruldu.
-ab dem 18.11.2016 bis auf weiteres wieder im Strafjustizzentrum München, Nymphenburger Straße 16, Sitzungsaal A 101, statt. Die Sitzung beginnt um 9.30 Uhr.

scroll to top