Home , Haberler , Devrimci Parti’ye yönelik saldırı operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı

Devrimci Parti’ye yönelik saldırı operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı

Devrimci_partiye_operasyonİstanbul’da bu sabah Devrimci Parti’ye yönelik saldırı operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da Devrimci Parti’ye karşı,  faşist devletin kolluk gücleri tarafından çok geniş kapsamlı bir operasyon yapıldı. Devrimci Parti’nin yöneticileri ve üyeleri gözaltına alınırken Devrimci Parti’nin Kadıköy’deki İl Örgütü ve Sultangazi İlçe Örgütü de basılarak ortalık dağıtıldı.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü’nün bulunduğu ev ve Devrimci Parti bürosu özel harekat timleri tarafından kapıları koçbaşı ile kırılarak basıldı. Arama izni olmadığı halde evi ve parti bürosunu arayan polisler Devrimci Parti üyesi Halil Sönmezhakkında bulunan gözaltı kararını gösterdi, ayrıca bir gözaltı kararı olmamasına rağmen evde bulunan Devrimci Parti MYK üyesi Salih Şahin de gözaltına alındı. Evde bulunan diğer kişiler ise polis tarafından darp edildi.

Evlere ve Parti binalarına baskın

İkitelli’de Devrimci Parti İstanbul İl Yürütme Kurulu üyesi Muratcan Emir de operasyonlarda gözaltına aldı. Devrimci Parti MYK üyesi Sinem Şahin’in kaldığı evi de basan polisler gözaltı yapmadan evden ayrıldı. Bir dönem HDP PM üyesi olan Devrimci Parti MYK üyesi olan Bülent Parmaksız da evi basılarak gözaltına alındı.

Ayrıca, Devrimci Parti MYK üyesi Vedat Türk, İstanbul İl Başkanı Selim Polat ve Devrimci Parti üyesi Okan Kayar da yapılan operasyonlarda gözaltına alındı.

Devrimci Parti üyeleri Ahmet SebatYasin Aydın ve Erdem Cabul da farklı adreslerden gözaltına alınırken eski SDP üyesi Çağdaş Demirel de alınanlar arasında bulunuyor.

Aynı zamanda Kadıköy’de bulunan Devrimci Parti İstanbul İl Örgütü ve Sultangazi İlçe Örgütü de polisler tarafından basılarak içerisi darmadağın edilerek bırakıldı.

Devrimci Parti Twitter üzerinden açıklama yaptı

Gözaltılara ilişkin twitter hesabından açıklama yapan Devrimci Parti, operasyonun geçtiğimiz Pazar günü düzenledikleri „Partiyle zafere yürüyoruz“ konferansının ardından geldiğine dikkat çekti. Açıklamada, „Partimize yönelimini anlıyoruz. Ancak belli ki onlar bizi yeterince anlamamış. Biz gizli mesaj iletmiyoruz. Açık açık söylüyoruz. AKP ve Saray’ın saltanatına diz çökmedik. Diz çökmeyeceğiz. Uykularınız kaçıyor, farkındayız. Nafile. Biz kazanacağız“ denildi.

scroll to top