Home , Avrupa , Deprem Karşısında Acze Düşen Faşist Türk Devleti Hapishanelerde Katliam Yapıyor

Deprem Karşısında Acze Düşen Faşist Türk Devleti Hapishanelerde Katliam Yapıyor

Bugüne kadar yürüttüğü politikalar, ekonomik krizin ardından bir de Maraş merkezli depremin altında kalan devlet, sıra katliama gelince şahin kesiliyor. Depremin olduğu bölgelerdeki hapishanelerin birçoğu yaşanmaz hale geldi. Türk devleti bu hapishanelerdeki tutukluları ölüme terk etmiştir. 

Depremin ardından en önemli saatlerde ortalıkta görünmeyen Faşist Türk devleti, binlerce insana, hemen müdahale edilmediğinden ve soğuktan donarak ölmesine sebep olmuştur. Tüm halk depremin ardından yakınlarının ve kardeşlerinin durumunu merak eder olmuşken, deprem bölgelerinde yakınları ve aile bireyleri olan bütün tutsaklar büyük bir endişeyle yakınlarının durumu hakkında bilgi almak istemiştir. Her zaman olduğu gibi yeterli bilgi alamayan tutsaklar, isyan dahil tepkilerini göstermişlerdir. 

Depremzedelere karşı gösterilen duyarsızlık, fazlasıyla tutsaklara gösterilmiştir. Aileleriyle ilgili bilgi vermek yerine tutsakların talepleri katliamla bastırılmış, Hatay T Tipi hapishanesinde 3 tutsak katledilmiş, 12’si yaralanmıştır. Yapılan müdahalede birçok tutukluya ağır işkenceler yapılmıştır.  Benzer duyumlar Malatya cezaevi için de gündemdedir. 

UPOTUDAK olarak, hapis hanelerdeki tutsaklara yönelik yapılan saldırıları ve özelde de Hatay hapishanesinde yapılan katliamı bir kez daha kınıyoruz.  Halkı tüm tutsakların sahiplenmeye çağırıyoruz. 

Aileleri hakkında bilgi almak tüm tutsakların hakkıdır!

Kahrolsun Faşist Türk Devleti!

UPOTUDAK- Uluslararası Politik Tutsaklar Komitesi