Home , Avrupa , AHM Geleceğini Tartıştı

AHM Geleceğini Tartıştı

FRANKFURT |06.06.2016| ATİK Haber Merkezi (AHM) ekibi biraraya gelerek yeni döneme dair bir tartışma süreci başlattılar. ATİK bünyesinde kurum tanıtımı ve habercilik üzerine gündemler tartışıldı.

Frankfurt’ta biraraya gelen AHM ekibinin ilk gündemini habercilik anlayışı oluşturdu. ATİK kurumunun programı doğrultusunda bir bakış açısının geliştirilmesi ve ezilenlerin mücadelelerini ve egemen sistem politikalarının teşhirinin uygun bir dille yapılması ortaya kondu.

Yapılan tartışmalarda kurum sitesinin aynı zamanda haber sitesi niteliği sağladığı, bu temelde yapılan haberciliğin bir bakış açısına sahip olduğu, hızlı haberden ziyade haber/yorum özelliklerine dikkat çekildi. Basın yayın anlayışımızın süreç içinde pratikte daha fazla netleştirmek için belli toplantıların ve eğitim çalışmalarının gerekliliğine vurgu yapıldı.

AHM’nin sosyal medyada durumu hakkında yapılan tartışmalarda ise prensipler netleştirildi. Basın Yayın anlayışımızın yanı sıra doğal muhabirliğin geliştirilmesi üzerine tartışıldı, bu doğrultuda ve ATİK sitesi ve üzerine somut görev dağılımı yapıldı.

Son olarak site üzerine verilen bilgiler akabinde, Basın-Yayın üzerine bir haftasonu kampı yapılması kararlaştırıldı.