Home , Dünya , DAİŞ faşistlerine HOL(AL-HAWL)’dan devrimci darbe!

DAİŞ faşistlerine HOL(AL-HAWL)’dan devrimci darbe!

rojava1_0Elimize e-mail yoluyla ulaşan bilgiye göre, TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı  Hol hamlesi ile ilgili bir açıklama ve bilgilendirme yaptı.Bölgenin şuan devrimci demokratik güçlerin elinde olduğuna vurgu yapan açıklamayı haber değeri taşıdığı için olduğu gibi yayımlıyoruz (AHM)
“Partimiz TKP/ML’ye bağlı TİKKO savaşçılarının da yer aldığı HOL hamlesiyle bölge DAİŞ faşistlerinden temizlenmiştir. Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nun bileşenlerinden olan TİKKO savaşçıları, HOL kasabasının DAİŞ faşistlerinden temizlenmesi  hamlesinde yer aldı.
HOL kasabasının özgürleştirilmesiyle Şengal’e yönelik gelişebilecek DAİŞ saldırılarının önü alınmıştır. Bölgenin faşistlerden temizlenmesinin Şengal’in özgürleştirilmesine dolaysız hizmeti olmuştur. Bölge şu an Demokratik Suriye Güçleri ve devrimci güçlerin denetimindedir.
TİKKO savaşçıları da Rojava’nın özgürleşmesinin önündeki en büyük  engel olan DAİŞ faşistlerine karşı özgürlük savaşımını kararlılıkla sürdürmektedir. Rojava’nın özgürleştirilmesi savaşımında büyük bedeller ödeyerek savaşan devrimci güçler bundan sonra da aktif ve etkin bir rol oynayarak devrimci sorumluluklarını yerine getirecektir.

KAHROLSUN FAŞİZM ve HER TÜRDEN GERİCİLİK!
KAHROLSUN EMPERYALİZM-FEODALİZM- FAŞİZM!
YAŞASIN SİLAHLI ÖZGÜRLÜK SAVAŞIMIZ!

scroll to top