Anasayfa , Haberler , Cizre’deki gözaltılar için Ankara YDG’den eylem çağrısı

Cizre’deki gözaltılar için Ankara YDG’den eylem çağrısı

ankara_ydgden_eylem_cagrisiŞirnex-Cizre’de dün hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan 4 YDG okuru için bir çağrı yapan YDG “Tüm halk gençliğini ve duyarlı devrimci-demokrat-yurtsever kurumları; Cizre’de gözaltına alınan YDG’li arkadaşlarımızın serbest bırakılması talebiyle yapacağımız basın açıklamasını, sahiplenmeye çağırıyoruz” diyerek yarın gerçekleştirecekleri eyleme çağrı yaptı.

Gözaltılara ilişkin kısa bir açıklama yapan Ankara Yeni Demokrat Gençlik, açıklamasında “Türk Devletinin Kürt düşmanlığı politikaları ve Kürt halkına yönelik fiili saldırıları her geçen gün devam ediyor.Türk Devletinin, Rojava’daki Kürt kazanımlarına tahammülsüzlüğü, son süreçte Tel Abyad ve Kobanê’de yaşanılanlarla bir kez daha su yüzüne çıktı. Rojava’da yükselen halklı savaşla birçok planı suya düşen Türk Devleti, sürece sessiz kalmayanları da açıktan hedef tahtasına oturtmuş durumda” dedi.

 

“Yarın Yüksel Caddesi’nde 15.00’te buluşalım”

Kobanê sürecinin başından buyana, direnişi sahiplenen ve direnişin haklılığı çerçevesinde yayın yapan YDG’yi de hedef alarak, YDG okurlarına dönük gözaltılarda bulunmuştur” diyen Ankara YDG, dört YDG’linin derhal serbest bırakılmasını istedi.

Yarın (30 Haziran) saat 15.00’te Yüksel Caddesi’nde eylem yapma çağrısı yapan Ankara YDG “Tüm halk gençliğini ve duyarlı devrimci-demokrat-yurtsever kurumları; Cizre’de gözaltına alınan YDG’li arkadaşlarımızın serbest bırakılması talebiyle yapacağımız basın açıklamasını, sahiplenmeye çağırıyoruz” dedi.