Anasayfa , Haberler , Çevik kuvvet’e silahlı eylem düzenleyen iki kadın devrimci katledildi

Çevik kuvvet’e silahlı eylem düzenleyen iki kadın devrimci katledildi

192184

İstanbul: Bayrampaşa’da çevik kuvvet aracına Cephe milisleri tarafından silahlı eylem düzenlenirken saldırının ardından geri çekilirken bir binaya sığınan iki kadın devrimci polisler tarafından infaz edildi.

Bayrampaşa’da sabah saatlerinde çevik kuvvet otobüsüne DHKC‘li iki kadın devrimci tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Çevik kuvvet otobüsüne önce el bombası atılmasının ardından ateş açıldı.

Polisin karşılık vermesiyle çatışma çıkarken, devrimciler çatışarak geri çekildi. Polis bölgede geniş bir operasyon başlattı. İki kadın devrimci Bayrampaşa Gazi Sokak’ta bir binada kuşatıldı. Saatlerce süren kuşatmanın ardından özel harekat polisleri binaya saldırırken silahlı çatışma yaşandı.

Gazi Sokak’tan silah sesleri gelirken, polislerin bulunduğu sokak içinde bir de bomba patladı. Özel harekat polislerinin kaçıştığı görülürken, ardından silah sesleri devam etti. Binaya yoğun bir saldırının ardından iki kadın devrimci polisler tarafından katledildi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in açıklamasına göre, çatışmada iki polis de hafif şekilde yaralandı.

Eylemin ardından Halk Cephesi şehit düşen kadın devrimcilerin  isimlerinin Berna Yılmaz ve Çiğdem Yakşi olduğunu açıkladı.